Pat Metheny „SIDE-EYE NYC (V1.IV)” z nominacją do Grammy 2022 w kategorii Best Jazz Instrumental Album

Amerykańska Akademia Fonograficzna ogłosiła listę nominowanych do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych świata. 64. ceremonia wręczenia nagród Grammy odbędzie się 31 stycznia przyszłego roku w Los Angeles.

„SIDE-EYE NYC (V1.IV)” 
premiera: 10 września 2021/ BMG Modern Recordings

„SIDE-EYE NYC (V1.IV)” to debiut nowego projektu SIDE-EYE trio, w którym artyście towarzyszą starannie dobrani, jak sam to określa, „muzycy nowej generacji, którzy w ciągu ostatnich kilku lat, szczególnie mnie zainteresowali”.

„SIDE-EYE NYC (V1.IV)” to mieszanka zupełnie nowych kompozycji z zaskakującymi nowymi interpretacjami niektórych z najbardziej lubianych utworów Metheny'ego, takich jak np. „Better Days Ahead”. Ten stary klasyk Pata Metheny'ego lśni w zupełnie nowym świetle. Fani artysty poznali już ten utwór w różnych wersjach. Teraz wyobraźcie sobie mały bar, w którym siedzą sobie i grają najwięksi jazzmani. „Fascynuje mnie to, które z moich starszych utworów nadal interesują nowe pokolenia muzyków, a ten kawałek ma formę i harmonię, którą ludzie chcą grać i o niej rozmawiać.[...] James wniósł do niego klimat, który sprawił, że utwór nabrał świeżości" – komentuje Pat. Mowa tu o 26-letnim pianiście, organiście i klawiszowcu – James’ie Francies’ie, którego usłyszymy na pycie obok 34-letniego perkusisty, zdobywcy nagrody GRAMMY – Marcusa Gilmore’a. „Granie z nimi, to dla mnie naturalna kolej rzeczy” – mówi Metheny. „Oni dosłownie wychowywali się na tych utworach, grając te kompozycje od początków swoich muzycznych karier, zupełnie tak jak kiedyś robiłem to ja, grałem utwory innych muzyków, ostatecznie dołączając do ich zespołów".

„SIDE-EYE NYC (V1.IV)” – Lista utworów


1. It Starts When We Disappear
2. Better Days Ahead
3. Timeline
4. Bright Size Life
5. Lodger
6. Sirabhorn
7. Turnaround
8. Zenith Blues

Powiązane Video Wszystkie video

Always Look on the Bright Side of Life
J.S.Bach - allemande - fusion jazz
The Modern Jazz Quartet - Adagio From Concierto De Aranjuez
Baroque And Blue

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Ibanez PM200 NT Pat Metheny gitara elektryczna
Seymour Duncan APOLLO JB 5N 67 Apollo Jazz Bass Pickup, przetwornik do gitary basowej typu Jazz Bass do montazu przy gryfie, 5-strun
Ernie Ball 2022 Paradigm Hybrid Slinky struny do gitary elektrycznej 9-46
PWM Rni - Play-along jazz with a jazz trio na klarnet (+ CD)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl