Pasaż dźwiękowy PRZESTRZENNE DOŚWIADCZENIE HISTORII WROCŁAWIA w NFM

PASAŻ

INTERAKTYWNY KORYTARZ DŹWIĘKOWY: PRZESTRZENNE DOŚWIADCZENIE HISTORII WROCŁAWIA


Od 7 maja do 26 października 2016 roku.

Otwarcie oficjalne: 7 maja 2016, godz. 17:00


Narodowe Forum Muzyki, Foyer (1. balkon)

pl. Wolności 1, Wrocław


Godziny otwarcia:

pon.–pt., godz. 11:00–18:00,

sob., godz. 15:00–20:30,

niedz., na dwie godziny przed koncertami.


Pasaż to korytarz dźwiękowo-świetlny dedykowany wspomnieniom dawnej muzyki i dźwięków Wrocławia. Miasto ma bardzo bogatą przeszłość, znajdowało się w granicach różnych krajów i zawsze było uważane za ważne miejsce wymiany kulturalnej. Instalacja opierać się będzie na zbiorze dźwięków, które odnoszą się do historii Wrocławia, a publiczność będzie mogła ich słuchać i wejść z nimi w interakcję, przechodząc przez tunel.

Proces zbierania dźwięków wymagał intensywnej pracy zarówno z historykami oraz osobami, które mogą opowiedzieć o zdarzeniach z historii Wrocławia, jak i ze specjalistami w zakresie muzyki dawnej dysponującymi oryginalnymi rękopisami przeznaczonymi do nagrania przez wybrane zespoły.

Matryca dźwięków będzie zainstalowana w Narodowym Forum Muzyki. Sam tunel zawiera specjalne czujniki, które wykrywają ruchy człowieka wewnątrz tunelu (kierunek, szybkość). Poruszanie się i wykonywanie gestów wpływają na sposób odtwarzania dźwięków przy pomocy specjalnego systemu nagłośnienia ośmiokanałowego. Każda osoba będzie mogła doświadczyć jedynej w swoim rodzaju relacji z dźwiękami, które są częścią historii miasta.

Pasaż został zamówiony u Pierre’a Jodlowskiego przez Siemens Arts Program we współpracy z IRCAM – Centre Georges Pompidou. Nową wersję stworzono dla Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Projekt organizowany jest w ramach Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.

Koncepcja, dźwięk, programowanie: Pierre Jodlowski, scenografia: Christophe Bergon, sound design: Marin Bonazzi & Pierre Jodlowski, wsparcie techniczne: François Donato. Projekt powstał przy wsparciu Pracowni Audiosfery Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Specjalne podziękowania dla: Sławomira Wieczorka, Renaty Tańczuk, Roberta Losiaka, Krzysztofa Popiela, Tomasza Dobrzańskiego.

Projekt w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016
Sfinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Powiązane Video Wszystkie video

Tim Minchin - Czy nie ma już nic świętego?
Arne Schmitt - Nothing Else Matters

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Harman Kardon BDP 10 odtwarzacz Blu-ray, 2 lata Gw. PL
Marian UCON CX interface, poekspozycyjny
Paesold AS-23 smyczek skrzypcowy 4/4
Paesold AS-22 smyczek skrzypcowy 4/4

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl