1. Start
  2. Artykuły
  3. Płyty
  4. ORGANY NA KRAŃCACH ŚWIATA
ARTYKUŁ: Płyty - ORGANY NA KRAŃCACH ŚWIATA

ORGANY NA KRAŃCACH ŚWIATA

szukaj w artykułach:

Nakładem Wydawnictwa PETRUS ukazała się książka „Organy na krańcach świata” – Marek Stefański w rozmowie z Mateuszem Borkowskim. Patronują jej Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, Orfeum Borkowskiego oraz Radio Kraków i Radio Rzeszów.

Marek Stefański, krakowski artysta, jeden z najwybitniejszych współczesnych organistów zabiera nas w pasjonującą muzyczną podróż dookoła świata. W swoich rozmowach z muzykologiem Mateuszem Borkowskim, wirtuoz organów opowiada o swoich artystycznych przygodach na pięciu kontynentach. Przepełnione zabawnymi anegdotami spotkania z muzyką są nie tylko okazją do poznania historii i tradycji wyjątkowych miejsc, ale przede wszystkim możliwością zetknięcia się z interesującymi i wartościowymi ludźmi, ich kulturą, wrażliwością i tym, jak reagują na muzykę organową.

Rozmowy z Markiem Stefańskim są nie tylko próbą podsumowania bogatej drogi twórczej artysty, ale także przyczynkiem do rozważań nad rolą organisty i muzyki kościelnej we współczesnym świecie. Artysta odkrywa i przybliża również ważne miejsca związane z organistyką – te dalekie i te bliskie, w których ukryte jest sacrum. Czytelnik ma szansę poznać więc bogate dziedzictwo organowe nie tylko Krakowa, ale całego kraju i świata.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy na promocję książki i spotkanie z jej autorami, które odbędzie się w poniedziałek 4 lutego o godz. 18:00 w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy ul. Szczepańskiej 1 w Krakowie. Poprowadzi je Stanisław Dziedzic - dyrektor Biblioteki Kraków. W programie wieczoru, choć ten i tak pewnie kształtował się będzie spontanicznie, przewidujemy muzyczne niespodzianki, a także opowieści nie tylko o tym, co w treści książki. Wstęp wolny.kategoria: Płyty
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl