1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. ORGANY HD w ramach Annum Festival 2018
ARTYKUŁ: Polecamy - ORGANY HD w ramach Annum Festival 2018

ORGANY HD w ramach Annum Festival 2018

szukaj w artykułach:

Czym właściwie jest czas?
Specyficzny sens temu pojęciu nadają różnorodne teorie fizyczne. Isaac Newton uważał, że czas i przestrzeń są absolutne. A może rację ma Julian Barbour twierdząc, że czas jest tylko iluzją, dziełem naszego mózgu? Co za tym idzie, poczucie przemijania związane jest tak naprawdę jedynie z naszym umysłem i naszą wyobraźnią, nie zaś miarą fizyczną.

Ostatni koncert ANNUM festival to symboliczna implozja czasu, wyobraźni i przestrzeni. Podczas finałowych wydarzeń tegorocznej edycji festiwalu jak w soczewce koncentrują się różne wymiary czasu, wyobraźni i przestrzeni na polu artystycznym. Koncert będzie wyjątkową sumą wytworów ludzkiej wyobraźni – syntezą brzmienia muzyki renesansu (Jan z Lublina), retoryki baroku (Johann Sebastian Bach) i sztuki współczesnej (Thomas Emanuel Cornelius) z jedną z najnowocześniejszych zdobyczy techniki wizualnej, polegającej na rozświetlaniu trójwymiarowych obiektów za pomocą światła projektorów wirujących w rytm muzyki – tym razem wykonywanej na organach oraz przez najpiękniejszy z instrumentów – głos ludzki.

Wyjątkowe widowisko z wizualizacjami kreowanymi na żywo, które rzeczywistość zmieniają w barwne, mutimedialne show, silnie oddziaływujące na naszą wyobraźnię. Z jednej strony talent i umiejętności muzyków (Thomasa Corneliusa i Magdaleny Kulig), z drugiej ogromna, artystyczna wrażliwość zespołu VCtrl team oraz ich wieloletnie doświadczenie w produkcji ogromnych multimedialnych spektaklów świetlnych z użyciem animacji oraz przestrzennego programowania wizualnego z całą pewnością gwarantują wyjątkowe wydarzenie!

Podczas koncertu prawykonanie kompozycji Thomasa Corneliusa napisanej na specjalne zamówienie ANNUM festival.

1 grudnia 2018
19:00
Kościół pw. św. Józefa
(ul. Łagiewnicka 17)

TARNOWSKIE GÓRY
2 grudnia 2018
19:00
Kościół Matki Bożej Królowej Pokoju
(ul. Powstańców Śląskich 2)

Bach, Jan z Lublina, Cornelius i in.

WYKONAWCY:

Thomas Emanuel Cornelius (Niemcy) – organy
Magdalena Kulig – mezzosopran
VCtrl team – wizualizacje, multimedia

WSTĘP WOLNY!

więcej w wydarzeniu na FB:

1 grudnia
www.facebook.com/events/319099038895610/

2 grudnia
www.facebook.com/events/1222265527921396/


ANNUM Kids
Czy muzyka jest jeszcze piękna?
Czy można stworzyć dźwiękową mapę miasta?
Czy da się zbudować miasto, które śpiewa?
Czy głos może zmienić się w bąbelki?

Po raz kolejny ruszamy w muzyczną podróż podczas przedkoncertowych warsztatów ANNUM KIDS. Tym razem jednak zapraszamy już nie tylko dzieciaki, ale całe rodziny do odkrywania dźwiękowego krajobrazu naszego otoczenia.
Świat w którym żyjemy cierpi na zanieczyszczenie dźwiękiem. Na każdym kroku słychać szum i hałasy. Muzyka coraz częściej staje się niestety tylko tłem, a hałas towarzyszy nam nieprzerwanie. Często nie jesteśmy świadomi jak bardzo negatywnie wpływa to na nasze życie. Pora zatem wziąć dźwięki na warsztat i zrobić z nimi porządek!
Będziemy więc robić eksperymenty i słuchać… Siebie nawzajem i świata dookoła. Wyruszymy na spacer dźwiękowy, gdzie szukać będziemy pięknych brzmień. Zbudujemy własne miasto, które będzie miejscem przyjemnym dla uszu. A na sam koniec wrócimy wreszcie do muzyki i zwieńczymy cały cykl warsztatów własną kompozycją.
Wszystkiego dźwięcznego!

CHORZÓW
1 grudnia 2018
13:00
Chorzowskie Centrum Kultury
(ul. Sienkiewicza 3, sala 22)

TARNOWSKIE GÓRY
2 grudnia 2018
13:00
Tarnogórskie Centrum Kultury
(ul. Sobieskiego 7)

ANNUM Kids

Muzyczne warsztaty rodzinne
Wiek: 4–99 lat

SZUMY BĄBELKI I GŁOSY HD
tworzymy dźwiękotwory

Czas trwania 45 minut
WSTĘP: 1 PLN (Chorzów)
Obowiązują wcześniejsze zapisy do dnia 28 listopada 2018
Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl