Opus 1 - premiera płyty Opus 1 M. Buczkowski i A. Wilgos

Niespotykane połączenie instrumentów, utwory wymagające transkrypcji, czerpanie z kultury narodowej kompozytorów z całego świata i pierwszy tak różnorodny repertuar muzyki klasycznej – to koncept Michała Buczkowskiego i Aleksandra Wilgosa na album Opus 1.

Agencja Artystyczna Verita Nostra prezentuje debiutancki album duetu:
Michał Buczkowski (skrzypce) & Aleksander Wilgos (gitara klasyczna) – Opus 1 
premiera albumu na rynku muzycznym już 29. maja 2017

Opus 1 to efekt wspólnych zainteresowań muzycznych – poszukiwania i odkrywania w znanym repertuarze nowych brzmień i kolorów – tak niezwykłych we współgraniu skrzypiec i gitary. Utwory zawarte na płycie są transkrypcjami i aranżacjami dzieł kompozytorów z całego świata, m.in. Enrique Granadosa, Beli Bartoka, Maximo Diego Pujola a także Karola Szymanowskiego. Większość kompozycji na płycie w podobny sposób czerpie z muzyki ludowej pochodzącej z kraju kompozytora. Tak zgrabne wykorzystanie elementów folkloru w połączeniu z nowym kształtowaniem dynamiki
i barwy dźwięku staje się ogromnym atutem albumu na polskim rynku muzycznym
– co więcej autorem większości transkrypcji na płycie jest sam Aleksander Wilgos.
Płyta ukaże się pod patronatem TVP Kultura oraz Polskiego Radia RDC.


Premiera albumu połączona jest z uroczystym koncertem promocyjnym, który odbędzie się już 29. maja 2017 w Warszawie, w samym sercu Rynku Nowego Miasta, w Galerii Freta, przy ul. Freta 39.

Koncert promocyjny, strona wydarzenia, informacje o biletach: bit.ly/2rtZ8FT
 


Michał Buczkowski

Laureat prestiżowego stypendium Rządu Belgijskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Występował jako solista w wielu krajach Europy, a także na scenach australijskich. Studiował w klasie skrzypiec u prof. Mirosławy Pawlak w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył w roku 2005. Następnie kontynuował edukację muzyczną w klasie prof. Roberta Szredera w Konserwatorium Muzycznym w Maastricht w Holandii. W roku 2007 jako stypendysta programu Socrates-Erasmus odbył studia w klasie skrzypiec prof. Kati Sebastyen w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli. W czerwcu 2011 Michał Buczkowski ukończył z wyróżnieniem studia w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli w klasie prof. Zygmunta Marka Kowalskiego. Grał w słynnej Sali Królowej Elżbiety w Brukseli, a także w Parlamencie Australii w Canberze. Ma na swoim koncie liczne nagrania dla radia i telewizji w Holandii, Australii Polsce. W 2003 roku debiutował jako koncertmistrz belgijskiej orkiestry Symphonia Assai, współpracuje także z czołowymi zespołami kameralnymi w Belgii, Brukselską Orkiestrą Kameralną i BruSolistes. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich w Polsce i Australii, prowadzonych przez osobowości świata muzycznego, a szczególne znaczenie miała dla niego współpraca z legendarną skrzypaczką Wandą Wiłkomirską. Pracował też m.in. z Frankiem-Peterem Zimmermannem, Michałem Grabarczykiem, Krzysztofem Węgrzynem. Od 2014 roku Michał Buczkowski prowadzi klasę skrzypiec w The British School in The Netherlands w Hadze.

Aleksander WIlgos

Koncertuje solo – na gitarze klasycznej i romantycznej, w zespołach kameralnych oraz jako solista z orkiestrą. Stale współpracuje ze skrzypkiem Michałem Buczkowskim oraz z gitarzystami: Andrzejem Olewińskim i Leszkiem Potasińskim. Występował też m.in. z Jadwigą Rappé i z Andrzejem Bauerem. Ważnym momentem w jego edukacji muzycznej były studia w Konserwatorium Muzycznym w Maastricht (2008-2010) u prof. Carlo Marchione, który zaraził go pasją do tworzenia transkrypcji. Od tego czasu przełożył wiele utworów fortepianowych, klawesynowych czy skrzypcowych na gitarę, poszerzając w ten sposób swój repertuar, a kilkanaście transkrypcji stało się podstawą jego pracy doktorskiej. Wcześniej jego nauczycielami byli: Mirosław Rogalski (Szkoła Muzyczna im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim), Krzysztof Celiński (Liceum Muzyczne im. K. Szymanowskiego w Warszawie) oraz Ryszard Bałauszko (Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie). Jest laureatem wielu nagród w konkursach gitarowych, m.in. I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Sinai (Rumunia, 2008) czy I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Cz. Droździewicza w Krynicy-Zdrój (2006). Lekcji udzielali mu wybitni muzycy: William Carter, Marcin Dylla, Paolo Pandolfo czy Simon Standage. Otrzymał też stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz stypendium „Młoda Polska”. Aleksander Wilgos jest też nauczycielem gry na gitarze. Od kilku lat pracuje jako asystent prof. Marcina Zalewskiego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Powiązane Video Wszystkie video

Premiera teledysku Klezmafour i Orkiestry Filharmonii w Szczecinie
Imany – Wonderful Life (Stream Jockey Rework)
King Crimson - Prelude: song of the gulls
Justyna Philipp i kwartet z?o?ony z profesorów Akademii Muzycznej w Gda?sku

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Cameo OPUS X PROFILE CASE 1 - Road Case na jedn gowic OPUS X Profile
Cameo OPUS H5 CASE 1 - Road case na jedn gowic OPUS H5
Ortega OPUS-1BK Black statyw do ukulele
Ortega OPUS-1ORBK Orange/Black statyw do ukulele

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl