OPOWIEDZ MI BAJKĘ. Warsztaty improwizacji dla dzieci

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Miejsce: Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, ul. Kolegiacka 3 (I piętro).

Przed nami kolejne wydarzenie wpisujące się w jubileusz 100. rocznicy założenia Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej.

Tym razem w sobotę 8 czerwca br. o godz. 11:00 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 odbędą się ostatnie przed wakacjami rodzinne warsztaty improwizacji „Opowiedz mi bajkę”.

Jak zawsze zapraszamy dzieci w wieku 3–8 lat z rodzicami. Wspólnie spędzimy ok. 90 minut (z przerwą) na świetnej i mądrej zabawie otoczeni improwizacjami i dźwiękami naszych czasów.

Warsztaty poprowadzą świetni improwizatorzy: kompozytor i pianista Jarosław Siwiński i kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i multiinstrumentalista Bartosz Kowalski-Banasewicz znany również jako „Bartmuz – crazy arranger”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników zajęć.

Zgłoszenia można przesłać na dwa sposoby:
poprzez formularz: forms.gle/p62feAKi1fRsbfBN6
LUB
emailowo: [email protected]

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 790 395 228.

Szczegóły: www.ptmw.art.pl lub https://www.facebook.com/events/458083216883890/

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty mają na celu rozbudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci poprzez wspólną twórczą zabawę oraz rozwijanie umiejętności muzycznych i literackich. Dzięki integracji różnych form sztuki, dzieci uczą się ekspresji, współpracy w grupie, oraz rozwijania swojego własnego głosu artystycznego.
Cykl „Opowiedz mi bajkę” nie tylko rozwija zamiłowanie do muzyki i literatury, ale także pomaga tworzyć zdrowe i twórcze otoczenie, w którym najmłodsi mogą rozwijać się oraz wyrażać swoje emocje i pomysły.

Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w ramach projektu PTMW „Warszawa Kreatywna" i są współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patronat medialny: Polskie Centrum Informacji POLMIC.PL, waw4free.pl, cameralmusic.pl, Presto Junior i wolnasobota.pl


#ptmw1923 #ptmw1924 #omb2024 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajke #warsztatyomb #muzykawspolczesna #przedszkole #stulecieptmw #jubileusz

ARTYŚCI

Bartosz Kowalski-Banasewicz
małe instrumenty


Kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i pedagog (dr hab.) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej Grażyny i Kiejstuta w Łodzi (Kompozycja Muzyki Filmowej).
Jest laureatem dwudziestu trzech nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach kompozytorskich, w tym głównej nagrody Krzysztofa Pendereckiego na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Arboretum, laureatem Międzynarodowego Konkursu K. Serockiego, G. Fitelberga, K. Szymanowskiego, wielokrotnym laureatem Międzynarodowego Konkursu Musica Sacra Nova, T. Bairda i innych.
W swoim dorobku posiada blisko 200 kompozycji (od utworów solowych, do symfonicznych) wykonywanych w kraju i zagranicą. Jest autorem licznych aranżacji oraz muzyki do filmów, a także muzyki komponowanej na zamówienia konkursów i zespołów młodzieżowych.
Prócz komponowania chętnie bierze udział w rozmaitych happeningach związanych z szeroko pojętą muzyką improwizowaną, intuitywną, czego owocem jest jego udział wykonawczy na festiwalach „Ad Libitum, Warszawska Jesień, Dźwiękojmia, Audio Art, Archipelag Lutosławski i wiele innych.

Jarosław Siwiński
syntezator


Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
kontrabas

Absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Metoda Suzuki, czyli metoda ma?ych kroczków - Jak i kiedy zacz?? nauk? gry na instrumencie?

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Amex ZEPB 95 wspornik organizator przewodw do paneli 19″, 95mm
Amex ZEPB 45 wspornik organizator przewodw do paneli 19″, 45mm
AN Fulara Adam ″Zrozumie jzyk muzyki- teoria improwizacji″ ksika
AN Wjcicki Piotr ″ABC Gitarowej Improwizacji″ DVD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl