OPOWIEDZ MI BAJKĘ – warsztaty improwizacji dla dzieci

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie (ul. Piastowska 19A)
2–4 grudnia 2021 r.

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Zapraszamy na finał tegorocznych wyjazdowych warsztatów improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. Tym razem będziemy pracować w dolnośląskiej Bielawie.

Warsztaty odbywały się w tym roku w ramach programu MKiDN „Kultura Dostępna” w: Olsztynie, Zakrzewie, Jastrowiu i Krajence.

Teraz dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Bielawie w dniach 2–4 grudnia br. najmłodsi z tego miasta i okolic będą poznawać świat muzyki współczesnej, improwizacje i nietypowe instrumenty.

Muzycznymi gośćmi warsztatów będą: kompozytor grający na monoktonie – Jarosław Kordaczuk, beatboxer Patryk Tiktak Matela oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

Warsztaty poprowadzi kontrabasistka Małgorzata Kołcz.

Harmonogram zajęć:
• 2–3 grudnia – warsztaty przedszkolne i szkolne,
• 4 grudnia – godz. 10:00 i godz. 12:00 – warsztaty rodzinne.


Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Kontakt: tel. 74 83 37 404, 74 83 33 007 oraz e-mailem [email protected].

Szczegóły: www.ptmw.art.pl

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 790 395 228.

Serdecznie zapraszamy!

__________

* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
** Sfinansowano ze środków Fundacji PZU
_______________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kultura Dostępna
Partnerzy: Fundacja PZU / Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Współpraca: Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie – Mokis, Agencja Muzyczna Art Deco Group, Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych, Krajeński Ośrodek Kultury, Dom Polski – Centrum Idei Rodła w Zakrzewie oraz OKJ Ośrodek Kultury w Jastrowiu
Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, cameralmusic.pl

#ptmw1923 #omb2021 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajkę #warsztatyomb #muzykawspolczesna


ARTYŚCI:


Jarosław Kordaczuk
monokton


Studia kompozytorskie odbył na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jego myśli twórcze kołaczą się od piosenki poetyckiej i muzyki dla dzieci po utwory eksperymentalne – przechodząc przez różne odcienie muzyki instrumentalnej i wokalnej, kameralnej i symfonicznej, akustycznej i elektroakustycznej, klasycznej i improwizowanej a nawet... cichej i głośnej.
Jako twórca muzyki eksperymentalnej charakteryzuje się dbałością o to, by realizacja warstwy elektronicznej odbywała się na urządzeniach, w których czytelne jest przeniesienie gestu na dźwięk. Jest m.in. twórcą prototypowego instrumentu – monoktonu, który zmuszeni jesteśmy teraz znosić w wielu jego utworach.

Patryk TikTak Matela
beatbox


Magister anglistyki na UW, pionier łączący beatbox z różnymi stylami, autor pierwszej w Polsce książki o human beatbox. Improwizuje w wielu gatunkach muzycznych, od hip-hopu i elektroniki po muzykę współczesną. Kilkukrotnie był jurorem zawodów beatboxowych, udziela się na niezliczonych imprezach w Polsce i za granicą. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Organizuje m.in. oficjalne mistrzostwa – WBW Polish Beatbox Battle, które są największym beatboxowym wydarzeniem roku w Polsce. Wielokrotnie działał charytatywnie, m.in. prowadząc warsztaty w domu poprawczym czy występując w domu dziecka.

Jarosław Siwiński
syntezator

Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
prowadzenie

Kontrabasistka ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch „Trillingen Duo”.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!”. Tworzy również teksty poetyckie.

Powiązane Video Wszystkie video

Krzysztof Maciejowski – podró? w nieznane z muzyk?
Aleksander D?bicz - Cinematic Piano [teaser]
„poG?OSka” – odcinek 4
Gabriel Fauré - Pavane - 15 fletów

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Fulara Adam ″Zrozumie jzyk muzyki- teoria improwizacji″ ksika
Sibelius 7 EDU program do edycji nut, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Audio EDU program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl