OPOWIEDZ MI BAJKĘ | Ursynowskie warsztaty improwizacji dla dzieci

9 maja–6 czerwca 2022 r.
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej


Projekt jest dedykowany dzieciom w wieku 3–8 lat z ursynowskich placówek edukacyjnych, które dzięki współpracy Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej i Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy do 6 czerwca będą aktywnie poznawać świat muzyki współczesnej, improwizacje i różne instrumenty.

Warto zarezerwować sobie termin 4 czerwca o godz. 11:00. Tego dnia w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Kłobuckiej 14 odbędą się otwarte warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Jak zawsze będzie można posłuchać muzyki nowej, improwizować oraz świetnie się bawić pod kierunkiem znakomitych artystów.

W tym roku zajęcia poprowadzą: beatboxer Patryk Tiktak Matela, kontrabasistka Małgorzata Kołcz, kompozytor i pianista Jarosław Siwiński, harfistka Agata Galik, multiinstrumentalistka Iwona Jędruch oraz saksofonista Bartosz Smorągiewicz.

Szczegóły: www.facebook.com/ptmw1923

Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

Główną ideą projektu „Opowiedz mi bajkę” jest nauka improwizacji oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Zajęcia pomagają w odkrywaniu przez dzieci świata muzyki współczesnej oraz instrumentów i uwrażliwiają je na różne aspekty muzyki oraz otoczenia dźwiękowego w nowatorskiej, atrakcyjnej formie, pod kierunkiem profesjonalnych artystów i wykonawców.

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy
Partnerzy: Miejsce Aktywności Lokalnej Kłobucka 14, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa" | www.facebook.com/SZANSA-304249252637
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, Cameralmusic.pl

#ptmw1923 #omb2022 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajkę #warsztatyomb #muzykawspolczesna #przedszkole


ARTYŚCI:

Patryk TikTak Matela
beatbox


Magister anglistyki na UW, pionier łączący beatbox z różnymi stylami, autor pierwszej w Polsce książki o human beatbox. Improwizuje w wielu gatunkach muzycznych, od hip-hopu i elektroniki po muzykę współczesną. Kilkukrotnie był jurorem zawodów beatboxowych, udziela się na niezliczonych imprezach w Polsce i za granicą. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Organizuje m.in. oficjalne mistrzostwa – WBW Polish Beatbox Battle, które są największym beatboxowym wydarzeniem roku w Polsce. Wielokrotnie działał charytatywnie, m.in. prowadząc warsztaty w domu poprawczym czy występując w domu dziecka.

Jarosław Siwiński
syntezator


Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
kontrabas


Kontrabasistka, absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch „Trillingen Duo”.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!”. Tworzy również teksty poetyckie.

Agata Galik
harfa


Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie harfy prof. U. Mazurek. Ukończyła też studia na UW - Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych – Katedra Europeistyki. Współpracowała z orkiestrą FN pod dyrekcją J. Kaspszyka, z którą uczestniczyła w znaczących festiwalach muzycznych oraz w trasach koncertowych m.in. po USA, Niemczech, Holandii, Polsce i Wielkiej Brytanii. Współpracowała też z orkiestrami: Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Podkarpackiej, Pan – European Philharmonia, Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Polską Orkiestra Sinfonia Iuventus.

Iwona Jędruch
gongi, misy dźwiękowe, skrzypce, śpiew biały


Multiinstrumentalistka gra własną muzykę improwizowaną i kontemplacyjną na gongach, misach dźwiękowych, skrzypcach, śpiewa również wokalizy przez konchę.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku lat ośmiu. Ukończyła PWSM (obecnie Akademia Muzyczna) w Gdańsku. Uczyła się u prof. S. Hermana, prof. L. Galona i in. Studiowała także na Uniwersytecie Gdańskim i SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Inspirując się specyficzną barwą dźwięku skrzypiec stosuje własne techniki w celu wyeksponowania kolorystycznych i dynamicznych walorów gongu, mis dźwiękowych i głosu. Ma to także istotny wpływ na kształtowanie się formy muzycznej, opartej na przebiegach emocjonalnych w jej muzyce. Występuje w kraju i za granicą solo i w duetach na licznych koncertach kameralnych i festiwalowych.

Bartosz Smorągiewicz
saksofon


Ukończył saksofon jazzowy w Akademii Muzycznej w Wuerzburgu (Hochschule fuer Musik Wuerzburg) w klasie prof. Leszka Żądło oraz kompozycję jako student prof. Chrisa Beiera. Studiował również w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Jednym z jego wielu osiągnięć jest wygrana w konkursie amerykańskiej organizacji „Meet The Composer”, w wyniku której otrzymał grant na realizację projektu kompozytorskiego „Diaspora Crossings” sfinalizowanego serią koncertów w Nowym Jorku. Otrzymał 1. nagrodę na IV i 3 nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. Podczas studiów w Niemczech dwukrotnie został laureatem stypendium fundacji Leni Geisler Stiftung.
Otrzymał zamówienia na skomponowanie muzyki od różnych festiwali muzycznych.
Jako multiinstrumentalista (saksofonista, klarnecista) występował w Europie, Stanach Zjednoczonych i w Japonii.

Powiązane Video Wszystkie video

Dyrygent – rezydent - film dokumentalny
Caccini - AVE MARIA - Warszawski chór ch?opi?cy
Caccini - Ave Maria - Andrea Bocelli
Ian Anderson - Divinities - In The Pay Of Spain

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Wjcicki Piotr ″ABC Gitarowej Improwizacji″ DVD
AN Wjcicki Piotr ″Szkoa gitarowej improwizacji″ ksika + CD
AN Grabowy Tomasz ″Szkoa improwizacji w pochodach basowych″ ksika
AN Fulara Adam ″Zrozumiec jzyk muzyki- teoria improwizacji″ ksika

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl