OPOWIEDZ MI BAJKĘ | Praga Południe

OPOWIEDZ MI BAJKĘ
Warsztaty improwizacji dla dzieci na Pradze Północ
13 kwietnia 2023 r.


Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

W czwartek 13 kwietnia w Przedszkolu Integracyjnym nr 185 odbędą się kolejne północnopraskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. To kolejna część cyklu, który odbywa się dzięki tegorocznej współpracy Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej i Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.

Najmłodsi będą poznawać tajniki muzyki współczesnej i improwizacji, a także świetnie się bawić pod kierunkiem doświadczonych improwizatorów, którymi z pewnością są: akordeonista Bartosz Kołsut, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

Główną ideą projektu jest nauka improwizacji oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Zajęcia pomagają w odkrywaniu przez dzieci świata muzyki współczesnej oraz instrumentów i uwrażliwiają je na różne aspekty muzyki oraz otoczenia dźwiękowego w nowatorskiej, atrakcyjnej formie, pod kierunkiem profesjonalnych artystów i wykonawców.

Szczegóły: www.facebook.com/ptmw1923

Serdecznie zapraszamy!

_______________

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.
_______________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Praga Północ m.st. Warszawy
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: POLMIC – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, waw4free.pl, wolnasobota.pl, cameralmusic.pl

ARTYŚCI:

Bartosz Kołsut
akordeon

Wielokrotnie uczestniczył w kursach mistrzowskich wybitnych wykładowców. Bartosz Kołsut jest laureatem w licznych konkursach, festiwalach i przeglądach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz koncertuje w wielu składach kameralnych. W 2014 roku zdobył tytuł „Młodego Muzyka Roku ”, co było wynikiem wygranej w ogólnopolskim konkursie o tej samej nazwie, organizowanym przez TVP Kultura oraz MKiDN. Spektakularnym osiągnięciem Bartosza Kołsuta jest dwukrotny występ w nowojorskiej Carnegie Hall (USA). Jest członkiem znanego duetu akordeonowego „Face2Face”.

Jarosław Siwiński
syntezator


Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
kontrabas

Kontrabasistka, absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

Powiązane Video Wszystkie video

Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015
Ian Anderson - Divinities - In The Pay Of Spain
Ian Anderson - Divinities - En Afrique
Ian Anderson - Divinities - In The Moneylender

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Fulara Adam ″Zrozumie jzyk muzyki- teoria improwizacji″ ksika
AN Wjcicki Piotr ″ABC Gitarowej Improwizacji″ DVD
AN Grabowy Tomasz ″Szkoa improwizacji w pochodach basowych″ ksika
AN Perfect Promotion ″Mylenie w muzyce″ energetyczne warsztaty z zakresu muzyki

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl