1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. OGLĄDAJ NA ŻYWO TRANSMISJE NAJPIĘKNIEJSZYCH SPEKTAKLI W KINIE AMOK W GLIWICACH
ARTYKUŁ: Polecamy - OGLĄDAJ NA ŻYWO TRANSMISJE NAJPIĘKNIEJSZYCH SPEKTAKLI W KINIE AMOK W GLIWICACH

OGLĄDAJ NA ŻYWO TRANSMISJE NAJPIĘKNIEJSZYCH SPEKTAKLI W KINIE AMOK W GLIWICACH

szukaj w artykułach:
Rozpoczyna się nowy sezon w kinie Amok w Gliwicach. Podczas tegorocznej edycji będzie można oglądać spektakle z trzech niezwykłych artystycznie miejsc: Metropolitan Opera w Nowym Jorku (opery), Teatru Bolszoj w Moskwie (balet) oraz, po raz pierwszy, Nederlands Dans Theater w Hadze (taniec współczesny). Każdy ze spektakli to trzy różne stylistyki, które łączy wspaniała scenografia, doskonała muzyka i choreografia – raj dla oczu i uszu widza.

W ramach oper z MET, jednego z największych i najbardziej znanych teatrów operowych na świecie, zaśpiewają znakomici soliści, m.in.: Anna Netrebko, Renee Fleming, Dmitrij Hvorostovsky oraz, uznawani w całym świecie Polacy, tenor Piotr Beczała i baryton Mariusz Kwiecień.


Moskwa to z kolei stolica baletu klasycznego. Bolszoj to jeden z najstarszych i największych zespołów baletowych na świecie, a występują w nim najlepsi, starannie wyszkoleni tancerze oraz primabaleriny.NDT - Haski teatr tańca to natomiast jedna z najważniejszych wizytówek kulturalnych Holandii. Pełne emocji opowieści bez słów, wykorzystujące ekspresję ciał tancerzy to spektakle pozbawione sztywnych reguł, to dynamiczne układy, czerpiące swobodną inspirację z różnych stylistyk.Szczegółowe informacje:
http://www.amok.gliwice.pl/index.phpkategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl