Windowisko od nowa w Plamie: Fundacja Banina "Obca" (Plama - Gdański Archipelag Kultury) - bilety

ZAMÓW BILET ONLINE » Termin: 2022-12-05, godz. 19:00 Miasto: Gdańsk Miejsce: Plama - Gdański Archipelag Kultury Adres: Pilotów 11,
Kategoria: Spektakl

Plama - Gdański Archipelag Kultury

Opis wydarzenia

Zapraszamy na kolejny spektakl z cyklu "Windowisko Od Nowa".

"Obca" jest literackim zapisem przeżyć, które stały się udziałem młodej Ukrainki, tytułowej Obcej, w związku z przyjazdem do Polski po protestach na Majdanie i wybuchu wojny w Donbasie. Jej emigracyjna historia staje się głosem pokolenia, którego życie odmieniła konieczność emigracji i przebywania na obczyźnie, związanymi z tym trudnościami i zmaganiem się ze stereotypami.
Spektakl porusza problem alienacji osób uchodźczych, lęków i trudności z jakimi się borykają.

Główna bohaterka po przybyciu do Polski czuje się i jest traktowana jak obca. Spektakl symbolicznie odzwierciedla problem relacji swój/obcy jako pewnego rodzaju podział społeczny. Mowa tu o doznaniach, strachu, stereotypach, barierach, które trudno przełamać.

Nie tylko opowiada o problemie uchodźctwa, którego tak wiele osób teraz doświadczyło i doświadcza, ale także podejmuje próbę zrozumienia tych osób, integracji ludności polskiej z ukraińską, pokazania, że głos osób z Ukrainy jest ważny i będzie wysłuchany. Spektakl ma na celu zacieranie podziałów między "swoimi" a "obcymi", zmianę kategorii myślenia o "obcym" na "inny", ponieważ "inny" nie jest wartościujący.

Spektakl "Obca" miał premierę w czasie festiwalu Pol'and'Rock 2019 w Wiosce Wielu Kultur w Kostrzynie nad Odrą. Od tamtej pory był grany około 70 razy w szkołach, instytucjach kultury, na festiwalach w różnych częściach Polski i za granicą (po polsku i ukraińsku). Został przygotowany we współpracy z Pracownią Duży Pokój w Warszawie i Domem Kultury KADR w Warszawie.

Występuje: Solomija Mardarovych
Reżyseria: Bartłomiej Miernik
Scenariusz: Katarzyna Mazur-Lejman
Dramaturgia: Katarzyna Mazur-Lejman, Bartłomiej Miernik
Scenografia, kostium, światło: Maria Pilarczyk
Realizacja: Fundacja Banina
____
Spektakl odbędzie się w GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa)
Bilety: 15 zł, do kupienia przez stronę bilety24.pl

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Szczegóły wydarzenia » Gdański Archipelag Kultury , Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

Lokalizacja: 54.392340740008194,18.59158627115462

Powiązane Video Wszystkie video

Nowa Tradycja 2014 - Kapela Maliszów
Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda - Nowa wie?a Babel
Królestwo Beskidu - Cysorka (Nowa Tradycja 2015)
JIMEK - Crux

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 EDU program do edycji nut, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Audio EDU program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo|Audio EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl