1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. NT LIVE: KRÓL LEAR (Kino Rialto) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - NT LIVE: KRÓL LEAR (Kino Rialto) - bilety

NT LIVE: KRÓL LEAR (Kino Rialto) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-09-22, godz. 15:00
Miasto: Poznań
Miejsce: Kino Rialto
Adres: Dąbrowskiego 38,

Kategoria: InneKino Rialto

Opis wydarzenia

Spektakl z cyklu „National Theatre Live”
 
Uważany przez wielu znawców za najlepszą tragedię, jaką kiedykolwiek napisano, „Król Lear” Williama Szekspira ukazuje dramat starzejących się ojców odrzuconych przez własne dzieci, ale i w zaślepieniu odtrącających tych, którzy naprawdę ich kochają.
Autor zaczerpnął osnowę sztuki z dawnych kronik historycznych i sztuki teatralnej obecnej na scenach w jego czasach, zmienił jednak rozłożenie akcentów dramaturgicznych i zdecydował się na tragiczne zakończenie. Lear, mityczny król Brytanii, postanawia obdzielić swymi dobrami trzy córki: Gonerylę, Reganę i Kordelię. Lear rozdziela przywileje według deklarowanej miłości do niego, więc gdy prostolinijna Kordelia nie ściga się z siostrami w pochlebstwach, zostaje wydziedziczona. Wkrótce okrutny los, jak to bywa u Szekspira, pokaże, kto kochał najbardziej… Dramat w równym stopniu pokazuje upadek wielkości króla, który musi stać się zwykłym człowiekiem, jak i upadek człowieka, który przybity nawałem nieszczęść osuwa się w szaleństwo. Zakończenie przynosi tylko śmierć i gorycz.
Po rolę Króla Leara sięgali najwybitniejsi aktorzy, dla których była szansą na stworzenie w dojrzałym wieku kreacji złożonej, wykorzystującej cały arsenał dramatycznych środków wyrazu. Ian McKellen po mistrzowsku sprostał temu arcytrudnemu zadaniu, tworząc „niesamowicie wzruszający portret” (według magazynu „Independent”), a cały spektakl w reżyserii Jonathana Munby’ego, wystawiony przez Chichester Festival Theatre, otrzymał najwyższe noty i pochwały od wszystkich czołowych dzienników i tygodników.
 
Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok.:220 minut
Szczegóły wydarzenia »
Kino Rialto, Dąbrowskiego 38, 60-842 Poznań

Lokalizacja: 52.412106,16.906968


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Poznań

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl