Nowości nutowe w księgarni Alenuty.pl

Ostatni okres kilku miesięcy był w naszej księgarni naprawdę gorący! Wprowadziliśmy do oferty księgarni - często na Waszą prośbę - nuty ciekawe, czasami mniej popularne, ale za to w dobrych opracowaniach.Wiele z nich pomoże Wam wprowadzić dobry nastrój i nieco słońca, szczególnie w tym trudnym i dość mrocznym zimowym okresie. Zatem ...

Zbuduj odpowiednią aurę na chłodniejsze dni

Edvard Grieg: 8 Pezzi Lirici op. 12 per pianoforte
Odpowiednia muzyka na zimowe dni? Proponujemy zbiór ośmiu utworów lirycznych Edwarda Griega na fortepian >>> 8 Pezzi Lirici op. 12 per pianoforte. Mimo tego iż, kompletny zbiór z 66 lirycznymi utworami Edwarda Grieg’a posiadamy już od dawna, to te konkretne pojedyncze wydanie op.12 z przyjemnością przywitaliśmy na naszych półkach całkiem niedawno. Ten świeżutki egzemplarz trafił do nas na specjalne życzenie klienta i już na stałe zagości w naszym asortymencie.
Utwory Pezzi Lirici nasycone są liryzmem. Są to dzieła obdarowujące słuchacza spokojem, ale i lirycznym szaleństwem. Ich subtelna nastrojowość sprawi, że szary jesienny dzień nabierze wyjątkowej aury. Utwory przepełnione są muzycznymi pytaniami wprawiającymi słuchacza w zadumę. Ogromna inwencja melodyczna kompozytora sprawia, że wyobraźnia odbiorcy intrygująco buzuje. Zresztą przekonajcie się sami:)

Zobacz w księgarni >>> Edvard Grieg: 8 Pezzi Lirici op. 12 per pianoforte - osiem utworów lirycznych - nuty na fortepian 

Colourstrings - kreatywna metoda nauczania gry na instrumentach smyczkowych

Csaba Szilvay Colourstrings
W naszej księgarni nuty serii Colourstrings to nowość. Materiały do nauczania tą metodą są u nas od wakacji. Jednakże sama metoda Colourstrings ma już swoją długą 30 letnią historię. Twórcą Colourstrings jest pracujący w Helsinkach węgierski skrzypek i pedagog dr Gez Szilvay. Zainspirowany metodą Zoltana Kodaly’a stworzył swój własny program nauki gry na instrumentach smyczkowych dla dzieci.
Charakterystyczne jest tu równorzędny rozwój melodyki i rytmu, kształcenia słuchu oraz fonogestyki. Wszystko to podane jest dzieciom w formie zabawy i koloru, dzięki czemu ważne koncepcje muzyczne przyswajane są podświadomie.
Metoda angażuje wiele zmysłów. Śpiewanie, słuchanie, granie, czytanie i rozumienie są w colourstrings nieodłączne. Metoda kładzie duży nacisk na kształtowanie słuchu wewnętrznego oraz granie z nut.
Cel: dziecko słyszy wewnątrz następny dźwięk jeszcze przed jego zagraniem. Widzieć i słyszeć idzie w parze. W ten sposób nauka jest głębsza i trwalsza.

Zobacz w księgarni >>> Colourstrings - metoda nauki gry na instrumentach smyczkowych
 

ABRSM najlepszy repertuar dla uczniów szkół muzycznych

ABRSM Exam Pack na saksofon, <a href='/artykul/flet-2.html' img_src='/foto/image.php?width=120&image=produkt_2_1.jpg' class='withtooltip' >flet </a>i klarnet

ABRSM to wiodąca w świecie organizacja najlepszych brytyjskich szkół i konserwatoriów muzycznych. Wyznacza standardy w nauczaniu gry na instrumencie. Egzaminy ABRSM są uznane w Unii Europejskiej i wielu krajach  na świecie. Wiemy, że czekacie na każde nowe wydanie z ABRSM Publishing. Dlatego naszą zakładkę z nowościami zawładnęły nuty z tego wydawnictwa.
Na stronie Alenuty.pl znajdziecie zbiory nut znakowane sygnaturą ABRSM  m.in na flet poprzeczny i prosty, skrzypce, altówkę, obój, klarnet, fagot, gitarę. Są wydawane według stopnia trudności, rodzaju instrumentu oraz zawartości. Szczególną uwagę zwróćcie na nuty z napisem Exam Pack. W takim zbiorze znajdziecie nie tylko utwory egzaminacyjne ale i gamy, pasaże oraz przykładowe testy z czytania nut w jednym zestawie. Nuty zawierają również kod audio online.

Zobacz w księgarni >>> Violin Exam Pieces, ABRSM Grade 8, 2020-2023, Score & Part - nuty na skrzypce z fortepianem

Zrób krok w stronę ulubionego stylu

Keyboard Lesson Goldmine seria nut na keyboard i pianino
Od dawna chodzi za Tobą jazz, blues? Lubisz rock, albo country? Nic nie stoi na przeszkodzie, by poznać tajniki gry w tych stylach. Na nasze półki wskoczyły pozycje z serii o nazwie Goldmine Lessons & Licks.

Każdy tom z tej serii poświęcony jest innemu stylowi i zawiera 100 oddzielnych modułów (lekcji), które obejmują ogromną gamę tematów. Każda lekcja zawiera szczegółowe instrukcje z przykładami gry. Prócz przydatnych wskazówek kupując którąkolwiek pozycję z tej serii otrzymasz dostęp do materiałów audio online zawierających prezentacje wszystkich przykładów z książki.

Czy 100 lekcji wystarczy, żeby Ciebie zadowolić? Poćwicz z tymi książkami i przekonaj się:)

Zobacz w księgarni >>> Seria Goldmine

Magia disneyowskiej muzyki

Opracowania piosenek z bajek i filmów Disneya nuty
W naszych nowościach znajdziecie również sporo nut z muzyką z bajek Disneya. Pojawiły się nowe wydania zbiorów najpopularniejszych piosenek i melodii z produkcji Disneya z ostatnich lat
w łatwym opracowaniu na fortepian, akordeon, na saksofon, flet prosty, dzwonki…  W zbiorkach tych znajdziecie  przeboje z filmów Viana, Frozen 2, Coco, Toy Story, Król Lew, Trole. Ta lista prawie się nie kończy :) Można wymieniać i wymieniać! Istne disneyowskie szaleństwo!

Zobacz w księgarni:
 
>>> Disney Favorites for Accordion - ulubione piosenki z bajek - nuty na akordeon
>>> Disney Songs for Kids (Easy Piano) - piosenki z bajek dla dzieci - łatwe nuty na pianino
>>> 101 Disney Songs: Bells / Glockenspiel - nuty na cymbałki lub dzwonki
>>> Coco: Alto Sax - piosenki z bajki - nuty na saksofon altowy (+ audio online)

Spójrz na granie inaczej i rozwiń swoje muzyczne kompetencje z książką “Uważna muzyka poważna” 

Uważna muzyka poważna
Uważna muzyka poważna zadaje wiele ważnych pytań, gromadzi mnóstwo spostrzeżeń oraz propozycji rozwiązań problemów współczesnego instrumentalisty. To książka, po którą warto sięgnąć. Skierowana do pedagogów, instrumentalistów, którzy chcieliby poznać techniki rozwoju własnych kompetencji. W moim odczuciu mocno motywująca do działania i pracy nad sobą.
Doświadczenie i dojrzałość autora widoczna w każdym słowie daje poczucie profesjonalizmu oraz napawa dużą dawką wiedzy. Czytając książkę mamy okazję wnikliwie przeanalizować nasze - muzyków - zachowania podczas ćwiczenia, zastanowić się nad systemem edukacji, naszymi sposobami nauczania, magią słowa, skupienia, uważności na tym co tu i teraz.
Gra na instrumencie to stan umysłu, ciała. Lektura tej książki może być okazją do podróży w głąb siebie. Zrozumienie fizjologii pracy ciała podczas gry na instrumencie to klucz do sukcesu. Zachęcam do lektury i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w swoim środowisku muzycznym. 

Zobacz w ksiegarni >>> Tadeusz Samerek: Uważna muzyka poważna - Cztery poziomy rozwoju kompetencji w muzycznej sztuce wykonawczej
 
Życzymy owocnego korzystania z naszych nowości:)

Powiązane Video Wszystkie video

Luciano Pavarotti - Nessun Dorma
Marin Marais : Les Folies d'Espagne - flet
Jelonek - ViolMachine
Zatrzymaj si? i pos?uchaj muzyki - Joshua Bell

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Templin Grzegorz ″Najatwiejsze koldy na ukulele″ ksika
Yamaha VU10180R CLP911 klawisz C′ ( ostatni klawisz klawiatury)
Yamaha VCZ74500(dawniej V828670R) gumka kontaktowa 11-stykowa CLP170 pod ostatni oktaw
Marantz PM5003 wzmacniacz stereo 2x40W/8Ohm, kolor czarny, brak pilota, 12 miesięcy gwarancja

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl