Nowości nutowe i książkowe w księgarni Alenuty.pl

Polskie Wydawnictwo Muzyczne początek roku rozpoczyna kilkoma ciekawymi nowościami - zarówno dla najmłodszych dzieciaków jak i doświadczonych muzyków. Ale po kolei!

Muzyka z patyka, wiolonczela i nuty na chór

Mamy właśnie za sobą premierę książeczek dla dzieci z serii Małe PWM: Uwerturki. Krótkie wierszowane historie są odpowiedzią na pytanie co to jest muzyka, czy ma kształt i kolor, czy można policzyć muzykę. Autorki Kalina Cyz i Jagoda Charkiewicz w prosty sposób pokazują jak można odpowiedzieć na dziecięce pytania. Kilka słów i sporo muzycznych obrazków pozwalają zaciekawić dziecko tym, co najistotniejsze i przez co można poznać i pokochać muzykę. Twarde kartki książek pozwalają na lekturę równiez najmłodszym melomanom, nie straszne im będą wyżynające się zęby :)

Uwerturki w Alenuty.pl
 
Ładnie gram na wiolonczeli

Kolejna nowość to zbiór utworów na wiolonczelę zatytułowany Ładnie gram na wiolonczeli - analogiczna do swojej starszej siostry książka pomagająca w nauce gry na wiolonczeli na początkowym etapie. Utwory są poukładane według zasady stopniowania trudności i pozwalają doskonalić poszczególne elementy techniki. Do książki wydany został osobno zbiór akompaniamentów fortepianowych do poszczególnych utworów. 

Feliks Nowowiejski - opowieść o kompozytorze

Nowością jest również płyta CD i nuty na chór mieszany a capella do Kolęd i pastorałek autorstwa Feliksa Nowowiejskiego oraz opowieść o kompozytorze napisana przez jego wnuczkę Bognę. Opowieść jest ciekawa, skierowana do dzieci w wieku 5-10 lat. Sprawia, że postać Nowowiejskiego staje się bliska. Pani Bogna opowiada przecież o swoim dziadku i jego muzyce oraz dom, który do tej pory stoi w Poznaniu. 
 

Powiązane Video Wszystkie video

Miko?aj Go?recki - Jasno?ci promieniste
Franciszek Schubert - Momenty muzyczne nr.3
Muzyczne wpadki cz. 1
Muzyczne wpadki cz. 2

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Powroniak Jzef - Szkoa gry na gitarze i gitarze hawajskiej
AN Podstawka Arkadiusz ″Skale Muzyczne - O co tu chodzi″ ksika
AN Polskie Karaoke vol. 18 DVD
AN Polskie Karaoke vol. 13 DVD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl