Nowości nutowe i książkowe w księgarni Alenuty.pl

Polskie Wydawnictwo Muzyczne początek roku rozpoczyna kilkoma ciekawymi nowościami - zarówno dla najmłodszych dzieciaków jak i doświadczonych muzyków. Ale po kolei!
Mamy właśnie za sobą premierę trzech książeczek dla dzieci z serii Małe PWM: Uwerturki. Opowiedziana tam krótka historia to odpowiedz na pytanie co to jest muzyka, czy ma kształ i kolor. Autorki Kalina Cyz i Jagoda Charkiewicz w prosty sposób pokazują jak można odpowiedzieć na dziecięce pytania. Kilka słów i sporo muzycznych obrazków pozwalają zaciekawić dziecko tym, co najistotniejsze i przez co można poznać i pokochać muzykę. Twarde kartki książek pozwalają na lekturę równiez tym najmłodszym melomanom, nie starszne im będą wyzynające się zęby :)

Małe PWM Uwerturki Co to jest muzykaMałe PWM Uwerturki Jaki kształt ma muzyka
Małe PWM Uwerturki skąd się biorą dźwięki
 


Kolejna nowość to zbiór utworów na wiolonczelę zatytułowany Ładnie gram na wiolonczeli - analogiczna do swojej starszej siostry ksiązka pomagająca w nauce gry na wiolonczeli na początkowym etapie. Utwory są poukładane według zasady stopniowania trudności i pozwalają doskonalić poszczególne elementy techniki. Do książki wydany został osobno zbiór akompaniamentów fortepianowych do poszczególnych utworów. 

Ładnie gram na wiolonczeli Ładnie gram na wiolonczeli

Nowością jest również płyta CD i nuty na chór mieszany a capella do Kolęd i pastorałek autorstwa Feliksa Nowowiejskiego oraz opowieść o kompozytorze napisana przez jego wnuczkę Bognę:

Dzieła chóralne - kolędy i pastorałki na chór mieszany NowowiejskiFeliks Nowowiejski - opowieść o kompozytorzeNa półkach naszej księgarni pojawiły się również nowe muzyczne gadżety w postaci eleganckich czarnych notesów z autografami Chopina, Karłowicza i Wieniawskiego czy teczek szkolnych dla dzieci z ilustracjami zaczerpniętymi z serii dziecięcych podręczników i nut:
Teczka szkolna dla dzieckaNotes czarny z autografem Chopina
 
Plecak worek muzyczny dla dzieck
 
 Zachęcamy do przejrzenia wszystkich nowości w nutach na skrzypce, nutach na saksofon czy nut na fortepian w łatwym opracowaniu dla początkujących. Nowości muzyczne pojawiają się w naszej księgarni codziennie, dlatego warto śledzić jakie nuty możemy sprowadzić także dla Ciebie.

Powiązane Video Wszystkie video

Mikołaj Górecki - Jasności promieniste
Franciszek Schubert - Momenty muzyczne nr.3
Muzyczne wpadki cz. 1
Muzyczne wpadki cz. 2

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Powroniak Jzef - Szkoa gry na gitarze i gitarze hawajskiej
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 1
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 2
AN Polskie Karaoke vol. 18 DVD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl