Nowości nutowe i książkowe w księgarni Alenuty.pl

Polskie Wydawnictwo Muzyczne początek roku rozpoczyna kilkoma ciekawymi nowościami - zarówno dla najmłodszych dzieciaków jak i doświadczonych muzyków. Ale po kolei!

Muzyka z patyka, wiolonczela i nuty na chór

Mamy właśnie za sobą premierę książeczek dla dzieci z serii Małe PWM: Uwerturki. Krótkie wierszowane historie są odpowiedzią na pytanie co to jest muzyka, czy ma kształt i kolor, czy można policzyć muzykę. Autorki Kalina Cyz i Jagoda Charkiewicz w prosty sposób pokazują jak można odpowiedzieć na dziecięce pytania. Kilka słów i sporo muzycznych obrazków pozwalają zaciekawić dziecko tym, co najistotniejsze i przez co można poznać i pokochać muzykę. Twarde kartki książek pozwalają na lekturę równiez najmłodszym melomanom, nie straszne im będą wyżynające się zęby :)

Uwerturki w Alenuty.pl
 
Ładnie gram na wiolonczeli

Kolejna nowość to zbiór utworów na wiolonczelę zatytułowany Ładnie gram na wiolonczeli - analogiczna do swojej starszej siostry książka pomagająca w nauce gry na wiolonczeli na początkowym etapie. Utwory są poukładane według zasady stopniowania trudności i pozwalają doskonalić poszczególne elementy techniki. Do książki wydany został osobno zbiór akompaniamentów fortepianowych do poszczególnych utworów. 

Feliks Nowowiejski - opowieść o kompozytorze

Nowością jest również płyta CD i nuty na chór mieszany a capella do Kolęd i pastorałek autorstwa Feliksa Nowowiejskiego oraz opowieść o kompozytorze napisana przez jego wnuczkę Bognę. Opowieść jest ciekawa, skierowana do dzieci w wieku 5-10 lat. Sprawia, że postać Nowowiejskiego staje się bliska. Pani Bogna opowiada przecież o swoim dziadku i jego muzyce oraz dom, który do tej pory stoi w Poznaniu. 
 

Powiązane Video Wszystkie video

Mikołaj Górecki - Jasności promieniste
Franciszek Schubert - Momenty muzyczne nr.3
Muzyczne wpadki cz. 1
Muzyczne wpadki cz. 2

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Powroniak Jzef - Szkoa gry na gitarze i gitarze hawajskiej
AN Polskie Karaoke vol. 18 DVD
AN Polskie Karaoke vol. 13 DVD
AN Polskie Karaoke vol. 23 DVD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl