1. Start
  2. Artykuły
  3. Nuty - nowości, polecane, rankingi
  4. Nowa szkoła i najciekawsze nuty na saksofon
ARTYKUŁ: Nuty - nowości, polecane, rankingi - Nowa szkoła i najciekawsze nuty na saksofon

Nowa szkoła i najciekawsze nuty na saksofon

szukaj w artykułach:
Pomysł na pisanie o nutach na saksofon zrodził się przez wydany parę dni temu podręcznik "Zagrajmy na saksofonie". Tak w ogóle to śmiem zauważy, że ten rok obfituje w nowe podręczniki na kontarbas, fortepian a teraz i saksofon. To dobrze. Potrzebne jest świeże spojrzenie i podejście do nauczania. Im bardziej pochylimy się nad tym w jaki sposób uczyć współczesne dzieci i młodzież, tym łatwiej będzie ich przekonać i zachęcić do podjęcia nauki gry na instrumencie. Dlatego na wstępnie do pisania o nutach na saksofon polecam podręcznik "Zagrajmy na saksofonie" autorstwa światowej sławy pedagoga i saksofonisty Jean Maria Londeix.
Zagrajmy nna saksofonie

100 solos for saxophoneDo najciekawszych i jednoczeście często wybieranych publikacji nutowych przeznaczonych na saksofon należą dwa zbiory z solówkami i hitami opracowanymi na saksofon:100 solos for saxophone oraz 100 No.1 Hits For Saxophone. Solówki opracowane zostały tak, aby saksofonista mógł zagrać je bez akompaniamentu fortepianu. Wśród hitów zamieszczonych w drugim wspomnianym zbiorze znajdziecie takie przeboje jak Amaiznig grace, All I Have To Do Is Dream, Dancing Queen czy The Power Of Love. Są to dość proste opracowania polecane również początkującym saksofonistom.

Bajkowe opowieści Krzysztofa Herdzina to kolejna pozycja, ale dla nieco już zaawansowanych muzyków. Wydana przez wydawictwo Ars Musica cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród muzyków, jak również nauczycieli saksofonu szczególnie w szkołach muzycznych II stopnia. Jest to cykl utworów jazzujących, o nieskomplikowanej (choć i ambitnej) fakturze - czytamy w opisie dołączonym do wydanych nut. Polecany również saksofonistom amatorom, będącym na bardziej zaawansowanym poziomie!

Bajkowe opowieści - Krzysztof HerdzinDla dzieci grających na saksofonie najczęściej wybieracie różne zeszyty z przebojami Disneya. Na szczególną uwagę zasługują te, wydane przez wydawnictwo Hal Leonard. Poza nutami na saksofon do najróżniejszych przebojów z bajek i filmów Disneya otrzymujecie również kod dostępu do biblioteki pilków oraz dodatkowych materiałów muzycznych wspierających naukę gry i wykonanie poszczególnych utworów. Daje to chociażby możliwość lepszego opanowania utworu, również gdy w pobliżu nie ma nauczyciela akompaniującego na fortepianie.

Na szczególną Waszą uwagę zasługuje seria nut "Guest spot: saxophone". W kilkunastu zeszytach znajdziecie nuty na saksofon tenorowy lub altowy do najpopularniejszych standardów jazzowych, bluesowych, utwory muzyki filmowej. Opracowanie najpopularniejsze piosenek, kolęd i utworów takich artystów jak Adele czy Abba z pewnością uatrakcyjnią nie tylko naukę gry na saksofonie, ale przede wszystkim pomogą samodoskonalić swoje umiejętności. To obowiązkowa pozycja wśród miłośników saksofonu.
 
Guest spot: saxophone Guest spot: saxophone Guest spot: saxophone Guest spot: saxophone Guest spot: saxophone


© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl