1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. NOSPR w Twoim domu! Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia cała w sieci
ARTYKUŁ: Aktualności - NOSPR w Twoim domu! Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia cała w sieci

NOSPR w Twoim domu! Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia cała w sieci

szukaj w artykułach:

Ponieważ nasz wspólny dom przy placu Wojciecha Kilara 1 w Katowicach pozostaje chwilowo niedostępy, NOSPR przenosi się do… Waszych domów. Oczywiście za pośrednictwem łączy internetowych, w ramach akcji „NOSPR w Twoim domu”. „NOSPR w Twoim domu” to trzy cykle wydarzeń o programie układanym spontanicznie i na żywo.

Dwójka w NOSPR, NOSPR w Dwójce – pierwszy taki cykl koncertów
W ramach cyklu „Dwójka w NOSPR, NOSPR w Dwójce” we współpracy z Dwójką – Programem 2 Polskiego Radia będziemy emitować w internecie wybór koncertów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Koncertów będzie można posłuchać codziennie o godz. 12 i 21 na stronie www.dwojka.polskieradio.pl i na www.nospr.org.pl. O godz. 12 zapraszamy na koncerty edukacyjne, nie tylko dla dzieci, a o godz. 21 na wieczory dla melomanów.
To bardzo osobisty wybór utworów, którego dokonał Jacek Hawryluk. Wspólnie z nim polecamy Wam koncerty, które szczególnie zapadły nam w pamięć, wzruszyły i wzbudziły wielkie emocje. Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia towarzyszyli podczas nich legendarni soliści i dyrygenci.
Pierwszy już na nami – w czwartek w samo południe melomani mogli wysłuchać utworów Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina i Sergey`a Prokofieva. Zagrał NOSPR pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, za fortepianem zasiadł Janusz Olejniczak. To koncert z października ubiegłego roku.
O godz. 21 zabrzmi: Nachtlied Roberta Schumanna, III Symfonia „Pieśń o nocy” Karola Szymanowskiego i Poemat symfoniczny „Tako rzecze Zaratustra” Richarda Straussa w wykonaniu Andrzeja Lamperta (tenor), Chor des Bayerischen Rundfunks i NOSPR pod dyrekcją Alexandra Liebreicha.
Wieczornego koncertu można posłuchać tu: bit.ly/394ucBs.
Link kierujący do transmisji i aktualny program można znaleźć codzienne na naszej stronie internetowej www.nospr.org.pl i na naszej stronie na FB.
#DwojkaNOSPR

Trąbą w nudę! Zbuduj swój instrument!

Chociaż zazwyczaj „Gramy na poważnie”, to tym razem chcemy też wciągnąć naszych słuchaczy do wspólnej zabawy. Cykl „NOSPR rozrywkowy” to pole do popisu dla naszych edukatorek i edukatorów, których zajęcia zawsze są oblegane, okazja do polecania książek, płyt i proponowania rodzinnych aktywności, które pomogą rozgonić nudę.
Cykl zainaugurował… Tymek, którego tata – Tomasz Hajda – jest puzonistą w NOSPR, który w krótkim video pokazał jak domowym sposobem zbudować działający instrument muzyczny i zachęcił do tego samego internautów. Film do zobaczenia tu: bit.ly/3a3HIqh.
#NOSPRrozrywkowy

Gramy bez partytury
Nikt bardziej nie tęskni za koncertami niż nasi wspaniali muzycy. Dlatego będziemy ich wirtualnie odwiedzać i pokazywać Wam, jak wygląda ich codzienne muzyczne życie.

#NOSPRbardziejkameralny

Program „NOSPR w Twoim domu” gramy bez partytury, pierwszy raz w naszej długiej historii. Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo podzielić się informacją o naszej akcji ze swoimi odbiorcami i będziecie nam towarzyszyć w tym wyzwaniu!

#DwojkaNOSPR #NOSPRrozrywkowy #NOSPRbardziejkameralny #zostańwdomukategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl