1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Narodziny baroku | Trwa 4. AŻ Festiwal Akademii Muzycznej w Łodzi!
muzyczny.pl największy wybór instrumentów muzycznych: gitary, perskuje, pianina, światła, dj i wiele innych.
ARTYKUŁ: Polecamy - Narodziny baroku | Trwa 4. AŻ Festiwal Akademii Muzycznej w Łodzi!

Narodziny baroku | Trwa 4. AŻ Festiwal Akademii Muzycznej w Łodzi!

szukaj w artykułach:

W Akademii Muzycznej w Łodzi trwa 4. edycja AŻ Festiwalu. W piątek 25 listopada w ramach imprezy zaplanowano koncert pt. „Muzyka dawnych wieków” w wykonaniu Orkiestry Barokowej, Chóru Kameralnego i solistów łódzkiej Akademii.

Program koncertu wypełnią kompozycje rodem z Wenecji – miasta, gdzie na przełomie XVI i XVII wieku narodził się muzyczny barok. Kierownictwo artystyczne nad tym projektem sprawują pedagodzy Akademii: Jakub Kościukiewicz (wiolonczela barokowa, szef Orkiestry Barokowej) i Roman I. Drozd (chórmistrz) oraz gościnnie Stefan Plewniak – ceniony skrzypek, założyciel takich zespołów, jak Cantate.fr czy Il Giardino d’Amore, mający na swym koncie występy w charakterze solisty m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku i Mozarteum w Salzburgu. Orkiestra Barokowa Akademii złożona ze studentów Katedry Klawesynu i Muzyki Dawnej ma w swoim dorobku wykonania dzieł barokowych mistrzów granych na oryginałach i kopiach instrumentów z epoki. Tym razem w różnych składach instrumentalnych muzycy orkiestry zagrają wczesnobarokowe sonaty i canzony weneckich mistrzów, takich jak: Andrea Gabrieli, Giovanni Gabrieli i Biagio Marini. Wspólnie z Chórem Kameralnym i solistami orkiestra wykona również wokalno-instrumentalne dzieła polskiego kompozytora Mikołaja Zieleńskiego ze zbioru „Communiones totius anni” wydanego w Wenecji w roku 1611.

Początek koncertu o godzinie 18.00, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a, bilety: 30 zł, 20 zł.

Więcej informacji o koncercie:
www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/inne-wydarzenia-cykliczne/az-festiwal/4-az-festiwal/150932-muzyka-dawnych-wiekow-2016-11-25/kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl