Najlepsze słuchawki do pracy i rozrywki - jakie warto wybrać?

Wybór odpowiednich słuchawek to nie tylko kwestia ich ładnego wyglądu, ale też funkcjonalności, użyteczności i zdrowia naszych uszu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli planujemy wymienić swoje obecne na nowe? Jakie są rodzaje słuchawek i które najlepiej sprawdzą się na co dzień, a także będą w stanie sprostać naszym wymaganiom?

1. Kiedy warto zdecydować się na słuchawki?
2. Słuchawki przewodowe i słuchawki bezprzewodowe - które lepsze?
3. Słuchawki nauszne - największe zalety i wady
4. Słuchawki douszne - największe zalety i wady
5. Dlaczego warto zdecydować się na więcej niż jedną parę słuchawek?
6. O czym pamiętać przy zakupie słuchawek?

Kiedy warto zdecydować się na słuchawki?

Słuchawki często wykorzystujemy nie tylko do słuchania muzyki, chociaż to jest najbardziej oczywisty powód. Obecnie przydają nam się jednak również do gier, pracy czy spotkań przez komunikatory internetowe. Słuchawki wyposażone w mikrofon to rzecz obecna niemal w każdym domu. Dlatego jeżeli zależy nam na dobrej jakości dźwięku, wygodzie i łatwości użytkowania, decydując się na nowe słuchawki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Kiedy natomiast powinniśmy wymienić swój obecny sprzęt na nowy? Najczęściej dzieje się to, jak zauważymy pogorszenie pracy lub fizycznie uszkodzimy urządzenie. 

Słuchawki przewodowe i słuchawki bezprzewodowe - które lepsze?

Decydując się na zakup nowych słuchawek, w pierwszej kolejności przyjdzie nam wybrać ich rodzaj. Możemy podzielić je na następujące kategorie:

Poza miejscem umieszczenia samych słuchawek możemy również wybrać ich rodzaj. Do dyspozycji mamy:

Słuchawki nauszne - największe zalety i wady

Słuchawki producenta JBL zakładane na głowę są zdecydowanie jedną z bardziej rozbudowanych grup, w której możemy znaleźć zarówno opcje bardzo budżetowe, jak i sprzęt naprawdę wysokiej jakości. Zapewniają nam "odcięcie się" od dźwięków z otoczenia, co pozwala na lepsze doświadczanie muzyki czy możliwość skupienia się na prowadzonej rozmowie. Jakość dźwięku jest tutaj bardzo wysoka, a - w przypadku headsetów - wbudowany mikrofon ułatwia nam porozumiewanie się przez różne komunikatory. Niestety jednak, taka opcja oznacza, że musimy liczyć się z nieco większą wagą urządzenia, a dodatkowo także z faktem, że będziemy czuć pałąk słuchawek na swojej głowie. Jeżeli źle dobierzemy model do naszych wymiarów, może on sprawiać dyskomfort przy dłuższym czasie użytkowania.

Słuchawki douszne - największe zalety i wady

Słuchawki douszne i dokanałowe są zdecydowanie lżejsze i poręczniejsze, niż te zakładane na głowę. Ich największą zaletą jest mobilność - możemy z nich korzystać w domu, w pracy, na zewnątrz, i to przy wykonywaniu dowolnej aktywności. Jeżeli dobrze dobierzemy słuchawki do budowy naszych uszu, nie będą one wypadać ani się przemieszczać. Co więcej, wiele modeli również potrafi dość dobrze tłumić dźwięki dochodzące z otoczenia, co pozwala na lepsze słyszenie tego, co chcemy. Tutaj także możemy liczyć zarówno na wersję przewodową, jak i taką, gdzie występuje łączność bezprzewodowa. Regulacja głośności jest szczególnie istotna w przypadku słuchawek dokanałowych, ponieważ zbyt intensywne ich wykorzystywanie może doprowadzić nas do uszkodzenia słuchu. W zależności od tego, jak kształtuje się nasza małżowina, nie zawsze możemy też być w stanie znaleźć idealnie pasujący model. Więcej na ten temat znajdziesz na: https://www.neonet.pl/sluchawki/sluchawki-douszne.html

Dlaczego warto zdecydować się na więcej niż jedną parę słuchawek?

Chociaż na co dzień korzystamy z tylko jednej pary na raz, warto wyposażyć się w co najmniej dwie. Budowa słuchawek dousznych powoduje, że lepiej sprawdzą się nam one na zewnątrz i ogólnie poza domem - są małe, poręczne, lekkie i łatwo je ze sobą wszędzie zabrać, chociażby w kieszeni. Natomiast w domu, szczególnie gdy zależy nam na dobrej jakości dźwięku, warto zostawić sobie słuchawki zamknięte mikrofon, które posłużą nam zarówno do korzystania z multimediów, jak i wygodnego prowadzenia rozmów.

O czym pamiętać przy zakupie słuchawek?

Wybierając słuchawki zwróćmy uwagę przede wszystkim na ich parametry - poszczególne modele w ramach jednej kategorii mogą znacznie się od siebie różnić, a my powinniśmy wybrać takie, które będą najbardziej dopasowane do naszych potrzeb. Nie trzeba również ograniczać się do zakupu jednej pary. Lepszą opcją jest podzielenie swojej aktywności na tę, którą wykonujemy w domu i tę poza nim, a następnie dopasować model dokładnie do tego, czego oczekujemy w danej sytuacji.

Powiązane Video Wszystkie video

Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.1/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.2/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.3/3
Imany – Wonderful Life (Stream Jockey Rework)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Numark PHX USB słuchawki DJ
Sennheiser IE-7 słuchawki miniaturowe
AKG K44 (32 Ohm) słuchawki zamknięte
Omnitronic SHP-3000 słuchawki DJ

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl