Na Gotyckim szlaku – Szczecin

Zapraszamy na koncert finałowy XII Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku, który odbędzie się 12.09.2021 o godzinie 19:30 w Szczecinie, w kościele pw. Jana Ewangelisty (ul. św. Ducha 9).

W programie wyjątkowego koncertu znajdą się arcydzieła Josepha Martina Krausa – kantaty i symfonie. Ten nazywany przez muzykologów szwedzkim Mozartem kompozytor związany był z dworem królewskim w Sztokholmie. Gwiazdą wieczoru będzie sopranistka Aleksandra Zamojska, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz salzburskiego Mozarteum. Jej szerokie zainteresowania muzyczne obejmują zarówno prawykonania utworów współczesnych, jak również współpracę z zespołami grającymi na instrumentach historycznych. Prezentowane na koncercie w Szczecinie arie należą do jednych z najbardziej wymagających technicznie i muzycznie dzieł epoki Sturm und Drang.

Solistce towarzyszyć będzie Orkiestra Famd.pl, która wystąpi w międzynarodowym składzie, a rolę koncertmistrza pełnić będzie Yves Ytier – pochodzący z Chile skrzypek i tancerz, absolwent Universität der Künste w Berlinie oraz Mozarteum w Salzburgu. Artysta jest koncertmistrzem w wielu renomowanych zespołach, m.in Akademie für Alte Musik Berlin, Beethoven Orchester Bonn. Całość poprowadzi Paweł Osuchowski, który jest również autorem rekonstrukcji na podstawie autografu kantaty La Pesca.

Bilety na koncert finałowy w cenie 30/20 zł, w przedsprzedaży w cenie 25/15 zł od 30.08.21.

Bilety dostępne na stronie organizatora www.famd.pl. Sprzedaż bezpośrednia w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku Księcia Bogusława X 5 w Szczecinie od 31.08.21.

Powiązane Video Wszystkie video

J. S. Bach - Suita orkiestrowa Nr 2 BWV 1067 - Uwertura
Boris Berezovsky - Piotr Czajkowski : II Koncert fortepianowy G-dur op.44
All Improvviso 2011
Andrzej Panufnik - koncert skrzypcowy - Janusz Wawrowski

Instrumenty i sprzęt muzyczny

GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Ibanez NBUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Gitarzysta 02/2009 + CD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl