Na co powinniśmy zwracać uwagę kupując sprzęt audio?

Zakup nowego sprzętu audio to świetny ruch. Trudno oczekiwać od słabej jakości sprzętu, że będzie mówiąc kolokwialnie "robić robotę". Przeważnie wymieniamy go, ponieważ oczekujemy czegoś więcej. Nie można zapomnieć o tym, że przeważnie jest to inwestycja wymagająca niemałych nakładów finansowych. Jako, że wbrew pozorom nowy sprzęt audio nie jest taki prosty, mamy kilka rad, które znacznie ułatwią jego kupno. Aby się o tym dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.
 

Warto wybierać sprzęt dobrej marki

Kryterium finansowe jest istotne przy wyborze każdego sprzętu. Jako że od sprzętu audio oczekujemy, że będzie on rzeczą na lata, to na pewno nie polecamy oszczędzania. Nie ma większego znaczenia czy jest to kabel do subwoofera czy też stojak pod kolumnę, wszystkie te rzeczy mają niemałe znaczenie. Często popełniam błędem jest to, że chcemy wydać jak najmniej i wybieramy prosty i tani sprzęt, niekoniecznie zwracając uwagę na jego jakość. Jest to ogromny błąd, który będzie miał znaczenie w przyszłości. Wystarczy nawet dołożyć kilkaset złotych, aby kupić sprzęt audio o wiele lepszej produkcji, który został stworzony z lepszych podzespołów.

Przewody kablowe mają niemałe znaczenie

Jest pewien detal, który często jest deprecjonowany, szczególnie przez osoby, które nie na co dzień zajmują się tematyką sprzętów audio. Chodzi o przewody kablowe, które tak naprawdę odpowiadają za jakość przesyłanego dźwięku. Chcąc zdecydować się na najlepsze przewody głośnikowe, warto wybrać te z miedzi beztlenowej, czyli OFC odznaczających się lepszym przewodzeniem prądu.

Sam wybór kabli głośnikowych ma duże znaczenie z prostego powodu. W porównaniu z resztą sprzętu są one bardzo tanie i niekoniecznie stanowią duży wydatek w stosunku do głośników, subwoofera oraz innych części sprzętu audio. W kontekście przewodów kablowych warto powiedzieć jeszcze o ich długości. Trzeba pamiętać, aby przewód miał odpowiedni luz, czyli nie był zbyt krótki ani zbyt długi, gdyż jego zwijanie będzie utrudnione, że nie wspomnimy o jakości dźwięku.

Nowy sprzęt czy używany?

Nie można tutaj jednoznacznie tego rozstrzygnąć, ponieważ podstawowym kryterium są finanse. Na pewno jeżeli stać nas na zakup nowego sprzętu i mamy na odłożone środki, to jak najbardziej warto to zrobić. Dzięki temu mamy pewność, że sprzęt nie posiada żadnych ukrytych wad, a często przy zakupie sprzętu audio z drugiej ręki od osoby prywatnej nie mamy możliwości zwrotu.

Jeżeli chodzi o używany sprzęt, to na pewno w przypadku mniejszej ilości gotówki warto to rozważyć. Trzeba jednak mieć z tyłu głowy, aby dobrze zapoznać się z jego stanem technicznym. Może się okazać, że trzeba będzie rozważyć nowy kabel do subwoofera czy też końcówki, które powinny być pozłacane.

Powiązane Video Wszystkie video

Le Blakk - The Blakk SWAN
Joseph-Nicolas-Pancrace Royer - Vertigo
Freaky Donau Walzer- The ThreeX
Manuel de Falla - Danza Ritual del Fuego

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Nord Lead A1 syntezator
Vox amPhones Lead wzmacniacz suchawkowy
Fender Player LEAD II MN BLK gitara elektryczna
Gator GC Class futerał do gitary klasycznej

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl