MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE - spotkanie z Agnieszką Stuglińską

MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE
Spotkania z kompozytorami
[seria 4]


SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ STUGLIŃSKĄ
11 października o godz. 15:00

PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych
ul. Marszałkowska 115

Wstęp wolny


Oto człowiek, czyli dokument współczesności, konwersja i poszukiwanie idealnego dźwięku oraz hiperrealizm z DNA i fazą REM to główne tematy spotkania z cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, którego gościem w najbliższą sobotę 11 października będzie kompozytorka Agnieszka Stuglińska.


Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza na drugie spotkanie czwartej serii cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie – spotkania z kompozytorami”, które odbędzie się w sobotę 11 października o godz. 15:00 w PEDAGOGIUM Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Auli nr 106.

Agnieszka Stuglińska jest absolwentką w klasie kompozycji prof. Krzysztofa Olczaka w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiowała też w Hogeschool voor Wetenschap & Kunst Lemmensinstituut w Leuven, oraz jako stypendystka Rządu Belgijskiego u prof. Luca van Hove w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii. Ukończyła także Podyplomowe Studia Muzyki Filmowej Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Jest laureatką konkursu kompozytorskiego „CCO Composers Showcase” w Ithaca, NY, USA; „Musiconversations” w Teksasie, USA; 46tego Konkursu im. Tadeusza Bairda; konkursu na utwór multimedialny dla festiwalu music@venture, Belgia. Uczestniczka 4-letniego programu promocji młodych kompozytorów Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Artystka chętnie podejmuje współpracę z reżyserami, fotografami, designerami, wizualistami i choreografami tworząc różnego rodzaju projekty multimedialne.
Jej utwory znalazły się na wielu koncertach w repertuarze: Kwartludium, Lutosławski Piano Duo, Neoquartet, Prometheus ensamble, I Solisti del Vento, Elise Artoisenet & Marie Noelle Betce Piano Duo, Śląska Orkiestra Kameralna, Warsaw Contemporary Ensemble, Lux:NM, Kwadrofonik, Cayuga Chamber Orchestra, Orkiestra Kameralna PROGRESS.
Regularnie prowadzi warsztaty dla młodzieży, dzieci i dorosłych (m.in. warsztaty: Tworzenia ilustracji muzycznych do baśni i legend skandynawskich, kaszubskich i kurpiowskich; Poszukiwania Rytmu, Melodii i Harmonii w naturze miasta, przyrody, człowieka; Słuchania )

Dla Agnieszki Stuglińskiej najciekawszą cechą muzyki współczesnej jest możliwość porzucenia dotychczasowych konwencji i reguł komponowania. Wyzwolenie od nich pozwala na maksymalne zbliżenie się do prawdziwego życia, także w jego podstawowym, biologicznym znaczeniu. Własną twórczość kompozytorka traktuje niemal jak pracę dokumentalisty, a w swoistym hiperrealizmie posuwa się daleko, przekładając np. częstotliwości fal mózgowych na rytm i wysokość dźwięku.

Spotkanie jak zawsze poprowadzi Małgorzata Kołcz - absolwentka klasy kontrabasu gdańskiej AM oraz filologii klasycznej poznańskiego UAM. Jest kameralistką i muzykiem orkiestrowym. Zajmuje się również wykonywaniem muzyki eksperymentalnej.
Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturą wyższą.
Jest współtwórcą m.in.: projektu scenicznego „Audio Stage”, warszawskich „Letnich Festiwali Nowego Miasta”, festiwalu „Muzyka Słów Zbigniewa Herberta”. Współpracowała m.in. z festiwalami „Warszawska Jesień” i „Audio Art”.


Wstęp jest wolny.

Informacje pod nr tel. 790 395 228 oraz na www.ptmw.art.pl.


Kolejne spotkanie 25 października. Gościem będzie kompozytor Adam Sławiński twórca między innymi muzyki do filmu „Chłopi”.

***

Odbywające się w ramach tego cyklu spotkania z polskimi kompozytorami mają na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców poprzez ukazywanie ich w szerszych kontekstach kulturowych i społecznych, przy zastosowaniu nowoczesnych technik prezentacji. Spotkania te przygotowują również słuchaczy do świadomego odbioru muzyki powstającej obecnie, a w Roku Oskara Kolberga pokazują związki muzyki współczesnej z twórczością ludową i tradycyjną.

***

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej (www.ptmw.art.pl) powstało w 1923 r.
Jego współzałożycielem i pierwszym prezesem był Karol Szymanowski. PTMW jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), organizacji afiliowanej przy UNESCO, zrzeszającej ponad 40 państw.
Towarzystwo zajmuje się między innymi popularyzacją najnowszej twórczości kompozytorskiej i promocją polskiej muzyki za granicą. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki.

***

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy
Współpraca: Art Deco Group, PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych
Patroni medialni: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Wawcity.pl, Cameralmusic.pl

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Eve Muzyka filmowa - Ewelina Lichman, Bohdan Palowski
Jezus malusie?ki
A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom VIII ″Magoka″
PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom VII ″Krakowskie anioy″
PWM Kreiner-Bogdaska Agnieszka - W krainie muzyki. Podrcznik dla uczniw szk muzycznych I stopnia
PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom II ″STS i nie tylko″

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl