MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE - spotkanie z Adamem Sławińskim

MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE
Spotkania z kompozytorami
[seria 4]


SPOTKANIE Z ADAMEM SŁAWIŃSKIM
25 października o godz. 15:00

PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych
ul. Marszałkowska 115

Wstęp wolny


O tym co robi krawiec muzyczny, o współpracy z Agnieszką Osiecką, o jazzie, o tym jak powstawała muzyka do „Chłopów”, a także o tym kiedy i dlaczego herbatka Yunnan została ocenzurowana opowie kompozytor Adam Sławiński, który będzie gościem trzeciego spotkania cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”.


Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza na kolejną rozmowę czwartej serii cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie – spotkania z kompozytorami”, która odbędzie się w sobotę 25 października o godz. 15:00 w PEDAGOGIUM Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Auli nr 106.

Adam Slawiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich kompozytorów. Urodził się w 1935 r.

Kompozytor muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej. Ważną częścią jego działalności był też jazz i publicystyka muzyczna. W latach 1974-75 był zastępcą dyrektora muzycznego Polskiego Radia, a w latach 1990-91 dyrektorem radiowej Dwójki.

Stworzył wiele utworów symfonicznych i eksperymentalnych, ale także ok. 70 piosenek napisanych do telewizyjnych „Listów śpiewających” Agnieszki Osieckiej, muzyki dla Teatru Telewizji i do takich seriali jak „Chłopi”, „Komediantka” i „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”.

Adam Sławiński prowadził w latach PRL-u co najmniej potrójne życie: kompozytora muzyki poważnej, filmowej i niepoważnej, a także „klezmera”, jazzmana i publicysty. Przez wiele lat współpracował m.in. z Agnieszką Osiecką i Jeremim Przyborą.

Opowie o swoich licznych zajęciach, przybliży też smakowite historie zza kulis ówczesnych mediów, m.in. jak zaczepiony na ulicy otrzymał pracę w telewizji i dlaczego w jego symfonii ocenzurowano herbatkę Yunnan...

Spotkanie jak zawsze poprowadzi Małgorzata Kołcz - absolwentka klasy kontrabasu gdańskiej AM oraz filologii klasycznej poznańskiego UAM. Jest kameralistką i muzykiem orkiestrowym. Zajmuje się również wykonywaniem muzyki eksperymentalnej.
Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturą wyższą.
Jest współtwórcą m.in.: projektu scenicznego „Audio Stage”, warszawskich „Letnich Festiwali Nowego Miasta”, festiwalu „Muzyka Słów Zbigniewa Herberta”. Współpracowała m.in. z festiwalami „Warszawska Jesień” i „Audio Art”.

Wstęp jest wolny.

Informacje pod nr tel. 790 395 228 oraz na www.ptmw.art.pl.


Serdecznie zapraszamy na intrygujące spotkanie z niezwykłym kompozytorem i jego muzyką.


Kolejne spotkanie 8 listopada br. o godz. 15:00. Gościem będzie kompozytor Romuald Twardowski.


***

Spotkania z polskimi kompozytorami w cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie” mają na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców poprzez ukazywanie ich w szerszych kontekstach kulturowych i społecznych, przy zastosowaniu nowoczesnych technik prezentacji. Spotkania te przygotowują również słuchaczy do świadomego odbioru muzyki powstającej obecnie, a w Roku Oskara Kolberga pokazują związki muzyki współczesnej z twórczością ludową i tradycyjną.

***

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej (www.ptmw.art.pl) powstało w 1923 r.
Jego współzałożycielem i pierwszym prezesem był Karol Szymanowski. PTMW jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), organizacji afiliowanej przy UNESCO, zrzeszającej ponad 40 państw.
Towarzystwo zajmuje się między innymi popularyzacją najnowszej twórczości kompozytorskiej i promocją polskiej muzyki za granicą. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki.

***

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Współpraca: Art Deco Group, PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych
Patroni medialni: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Wawcity.pl, Cameralmusic.pl

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Urszula Jasiecka-Bury - Klawesyn, Organy, Barok - wywiad
Eve Muzyka filmowa - Ewelina Lichman, Bohdan Palowski
A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
PWM Stachak T., Tomera-Chmiel I., Florek L. - Nasza muzyka 4. Podrcznik do ksztacenia suchu i rytmiki dla czwartej klasy szkoy muzycznej I stopnia
AN Wojakowski Wojciech ″Gitara - nauka gry od podstaw″

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl