MUZYKA WOLNOŚCI – cykl wywiadów z pionierami polskiego jazzu

Muzyka wolności – to opowieść o początkach jazzu w Polsce, o czasach Leopolda Tyrmanda, który był niestrudzonym i odważnym propagatorem tej muzyki, zrodzonej w „imperialistycznej” Ameryce. W tym roku wspominamy 100-lecie jego urodzin. O pierwszych krokach polskich jazzmanów w domach, klubach i na estradzie opowiedzą sami muzycy, pionierzy tego gatunku.

Cykl Muzyka wolności to barwne wspomnienia odsłaniające kulisy wydarzeń, które na trwałe zapisały się historii polskiego jazzu. Osiem niezwykle szczerych rozmów wideo Jacka Wróblewskiego z legendarnymi muzykami, którzy debiutowali w latach 50. ubiegłego wieku: Wojciechem Karolakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Przemysławem Dyakowskim, Andrzejem Dąbrowskim, Januszem Rafalskim, Witoldem Krotochwilem, Jerzym Bartzem i Lesławem Licem.

Zapraszamy na stronę www.audycjekulturalne.pl i na kanał YouTube Narodowego Centrum Kultury od niedzieli 27 września do 22 listopada. Przez osiem tygodni, co niedzielę kolejne spotkanie z innym artystą.

27 września w premierowym odcinku Witold Krotochwil – pianista, przez lata związany z warszawskimi klubami studenckimi Hybrydy i Stodoła, inicjator i członek, m. in. Stodoła Big Band, Hot Club Hybrydy, opowie o festiwalu w Sopocie, o jam session nr 1 i edukacyjnej roli audycji Willisa Conovera, jednym słowem – o początkach jazzu w czasach niesprzyjających indywidualistom.

Powiązane Video Wszystkie video

Rafa? Krzychowiec - Muzyka z klipu "Bitwa Warszawska 1920"
Era - Ameno
Francis Lai - Muzyka z filmu Love Story
Muzyka Piotra Lecherta | Justyna Philipp

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
AN Andrzej Henryk Bczyk ″Muzyka na gitar solo″ ksika
AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl