1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich | KONCERT KOLĘD
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich | KONCERT KOLĘD

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich | KONCERT KOLĘD

szukaj w artykułach:

Kolędy, czyli pieśni okresu bożonarodzeniowego stanowią piękny i wzbudzający wzruszenie element tradycji chrześcijańskiej. Nic dziwnego, że to one od lat stanowią temat grudniowych koncertów cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Tegoroczny odbędzie się 29 grudnia o godzinie 17.00, jak zwykle w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

W minionych edycjach świątecznego koncertu prezentowany był przekrój śpiewów i tradycji różnych kultur. Dzień koncertu to niedziela w oktawie Bożego Narodzenia, czyli w kościele katolickim święto Świętej Rodziny. Wiele najpiękniejszych kolęd, zwłaszcza w polskiej tradycji, poświęconych jest tej jedynej, wyjątkowej Rodzinie. Właśnie dlatego uczestnicy tegorocznego koncertu usłyszą kolędy na polską nutę, w wykonaniu rodzimych, młodych twórców.

Na organach krzesławickiego kościoła zagra Adam Tański – absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego i pierwszy polski student prestiżowego Paryskiego Konserwatorium w klasie prof. Oliviera Latry. W jego wykonaniu usłyszymy improwizacje i przygrywki do śpiewów, wykonywanych w stylach polskich regionów folklorystycznych. Zespołem animującym śpiew widzów, jak również wykonującym dzieła z minionych epok będzie zespół wokalny Bazyliki Mariackiej w Krakowie – Cappella Marialis pod dyrekcją Krzysztofa Michałka. 

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Organizatorami cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich są Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich i Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio Plus oraz Dziennik Polski.

Wstęp wolny!kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl