1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. MONIUSZKO dla wszystkich! | Relacja z koncertu zamykającego obchody Roku Moniuszki w Krakowie
ARTYKUŁ: Aktualności - MONIUSZKO dla wszystkich! | Relacja z koncertu zamykającego obchody Roku Moniuszki w Krakowie

MONIUSZKO dla wszystkich! | Relacja z koncertu zamykającego obchody Roku Moniuszki w Krakowie

szukaj w artykułach:
© PWM / fot. Adam Foryś

Polskie Wydawnictwo Muzyczne „z przytupem” zakończyło obchody Roku Moniuszkowskiego w Krakowie. 29 października odbył się wyjątkowy koncert, podczas którego wykonane zostały najbardziej popularne pieśni i arie Stanisława Moniuszki. W organizacji wydarzenia Wydawnictwo zyskało wsparcie Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Partnerami projektu były: Opera Krakowska oraz Województwo Małopolskie.

Koncert MONIUSZKO dla wszystkich! został przygotowany z myślą o najmłodszych Małopolanach: byli oni zarówno głównymi wykonawcami, jak i odbiorcami tego projektu. Wydarzenie zgromadziło w ICE Kraków – największej sali koncertowej Krakowa – ponad 400 wykonawców: członków chórów dziecięcych i młodzieżowych nie tylko z Krakowa, ale z całej Małopolski: Rudki, Miechowa, Rabki-Zdroju, Zielonek, Starego Wiśnicza, Królówki, Rzuchowej, Jordanowa i Tarnowa. Chórzystom towarzyszyła orkiestra młodych muzyków Fresco Sonare pod batutą Moniki Bachowskiej. W koncercie wzięli udział także soliści Opery Krakowskiej: Monika Korybalska (MS) oraz Jarosław Bielecki (Bar). Wielką atrakcją okazał się być także występ Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która specjalnie na tę okazję przygotowała utwory Stanisława Moniuszki w opracowaniu na orkiestrę dętą.
Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem: w dwa dni po ogłoszeniu wydarzenia zostały rozdane wszystkie bilety wstępu! Na widowni zasiadło blisko 1700 słuchaczy: głównie dzieci i młodzież z małopolskich szkół, ale także seniorzy i osoby niepełnosprawne oraz przedstawiciele organizatorów i władz Krakowa i Małopolski.
Tym wydarzeniem udowodniliśmy, że muzyka jest językiem uniwersalnym i zrozumiałym dla wszystkich, że Małopolanie chcą uczestniczyć w dobrych wydarzeniach kulturalnych, oraz że – parafrazując tytuł koncertu – Stanisław Moniuszko JEST dla wszystkich!
 kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl