Misja: pomagać śpiewająco – Angelika Kiepura otwiera własną fundację

Angelika Kiepura,
fot. mat. prasowe

Muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje. O jej pozytywnym wpływie na nasze życie i samopoczucie nie muszę nikogo przekonywać. Znam ją jednak od innej strony niż miłośnicy arii operowych, bywalcy koncertów rockowych czy fanki nowego boysband’u. Wiem, ile pracy i wyrzeczeń trzeba, by inni cię słuchali i cenili. Na końcu tej trudnej ścieżki muzycy znajdują swoje upragnione trofeum – sukces i sławę. Czuję, że teraz nadszedł czas, by pomóc tym najmłodszym talentom je zdobyć.

Każdy człowiek powinien dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. To nasz moralny obowiązek. A młode pokolenia są naszą przyszłością. Pewnego dnia poczułam misję niesienia dobra w muzycznym wydaniu i postanowiłam stworzyć miejsce, gdzie będę mogła pomóc dzieciom, które potrzebują przygotowania merytorycznego i mentalnego do występów na estradach muzycznych. Każdy małoletni artysta go potrzebuje. Ja wygrałam los na loterii i miałam wsparcie rodziny, która muzykę rozumie jak mało kto. Niestety nie wszyscy mogą liczyć na taki łut szczęścia.

Fundacja Rozwoju Młodych Talentów im. Jana Kiepury, z której jestem ogromnie dumna powstała, by promować tych, którzy są już gotowi na występy na scenach muzycznych i potrzebują pomocy merytorycznej i mentalnej. Będę również zachęcać do udziału i pomagać w przygotowaniu się do konkursów muzycznych i programów talent show, w których sama brałam udział. Dostarczają one nie tylko wiele emocji i szansę na przeżycie niezwykłej przygody, ale przede wszystkim stwarzają możliwości rozwoju i poważnej kariery muzycznej. Z doświadczenia wiem, jakie to trudne i jakiego wsparcia potrzebują młodzi, uzdolnieni ludzie. Nie tylko tego finansowego, ale również takiego ludzkiego, zwykłej pomocnej dłoni i osoby, która zawsze będzie trzymać za nich kciuki spod sceny. Ta pomoc jest szalenia ważna, dla każdego młodego artysty.

Dawno temu zaobserwowałam, że relacja: dorosły – młody artysta jest niezwykle ważna w świecie muzyki. Tak dochodzi do wymiany doświadczeń. Tak rodzą się przyjaźnie na całe lata. I tak w końcu wykluwają się kolejne, młode talenty, których musi wesprzeć nikt inny jak dobrze rozumiejący ich starszy kolega po fachu. Ta zależność jest niezwykła, co nie powinno nikogo dziwić. W końcu jesteśmy w magicznym świecie muzyki, która łączy pokolenia i łagodzi obyczaje…
Angelika Kiepura – wokalistka i autorka tekstów. Swoją przygodę z profesjonalnym śpiewem zaczynała w Młodzieżowej Estradzie Wokalnej „Debiuty” pod okiem Ryszarda Strojca oraz Stanisława Zielińskiego w Częstochowie. Ukończyła Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie "ALA" w Częstochowie w Kierunku Artystycznym: Zajęcia estradowe, Zajęcia wokalne (emisja głosu). Brała udział w wielu młodzieżowych festiwalach polskich i międzynarodowych. Występowała już na wielu europejskich, młodzieżowych scenach muzycznych m.in. w Portugalii, Austrii, Bułgarii i na Litwie. Na swoim koncie ma kilka swoich autorskich utworów. Brała udział w wielu telewizyjnych programach muzycznych m. in. w programie: ,,Mam Talent” 2010 r., gdzie (dotarła do półfinału), ,,X Factor” 2012 r. (półfinał), ,,Must Be the Music. Tylko muzyka”, „ Śpiewajmy razem. All Together Now” 2019r ., „The Voice of Poland 11’’ 2020 r. (Dotarła do etapu ‘’Bitwy”) oraz Uczestniczka programu „Szansa na sukces” w 2021 r.

Twórczość Angeliki Kiepury można zobaczyć i posłuchać na jej kanałach:
(YT) : www.youtube.com/user/AngelikaKiepuraTV
(FB) : www.facebook.com/AngelikaKiepuraOfficial
(IG) : www.instagram.com/angelikakiepuraofficial

Powiązane Video Wszystkie video

Jan Kiepura - Brunetki, blondynki
Misja - flet, klarnet i skrzypce gabriela
The Mission / How Great Thou Art - The Piano Guys
GOLEC uORKIESTRA & W?ODEK PAWLIK & NOSPR (NA HOLI - SYMFONICZNIE 2015)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
AN Andrzej Henryk Bczyk ″Muzyka na gitar solo″ ksika
AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl