Mischa Maisky

Urodził się w 1948 roku w Rydze, gdzie przez krótki czas uczył się w miejskim konserwatorium. Następnie wyjechał do Leningradu i tam w wieku 17 lat dostał pierwszą nagrodę na Krajowym Konkursie Wiolonczelowym. W tym samym roku zadebiutował z Filharmonią Leningradzką i od tego czasu był znany jako „Rostropowicz Przyszłości”. W następnym roku zdobył nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Czajkowskiego w Moskwie, dzięki czemu mógł rozpocząć naukę na Konserwatorium w Moskwie u Rostropowicza. W tym czasie podróżował po całym Związku Radzieckim, jednak z powodu przymusowej pracy w 1970 roku postanowił uciec z ZSRRu.
Po wyjeździe z kraju zamieszkał w Izraelu. W 1973 roku wygrał Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy Gaspara Cassadó we Florencji, następnie zadebiutował w nowojorskim Carnegie Hall wraz z Filharmonią Pittsburghską. Rok później podjął naukę u Gregora Piatigorskiego, stając się tym sposobem jedynym wiolonczelistą, którego nauczycielami byli Rostropowicz oraz Piatigorski. Od 1975 roku wiele podróżował po Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii oraz Dalekim Wschodzie, szczególnie po Japonii.
Jego pierwszym nagraniem był Podwójny Koncert Brahmsa wraz z Gidon Kremer oraz z Filharmonią Wiedeńską pod batutą Leonarda Bernsteina dla Deutsche Grammophon. Od tego czasu artysta nagrywał dla tej wytwórni. Lista utworów, które nagrał jest niesamowicie długa, warto jednak wymień kilka z nich: sonaty solowe Bacha, sonaty Bacha i Beethovena z Martą Argerich, tria Szostakowicza i Czajkowskiego z Gidon Kremer i Marta Argerich oraz 4 bisowe płyty z własnymi transkrypcjami pieśni Brahmsa, Schuberta i francuskich kompozytorów .
W roku 1995 po raz pierwszy powrócił do Moskwy, gdzie dał koncert oraz wraz z Narodową Orkiestrą Rosyjską nagrał dzieła Prokofiewa oraz Miaskowskiego. 5 lat później z okazji Roku Bachowskiego Mischa koncertował na wielu kontynentach, grając 6 suit solowych oraz 3 sonaty na wiolonczele i fortepian.

BAROK
Z Martą Argerich wykonuje sonatę G-dur Jana Sebastiana Bacha.


KLASYCYZM
Sonata wiolonczelowa nr 5 Ludwika van Beethovena wraz z Martą Argerich.


Trio fortepianowe nr 4 Ludwika van Beethovena. Występują Mischa Maisky, Aleksandar Madzar i Alexei Ogrintchouk.


ROMANTYZM
Camille Saint-Saëns "Karnawał Zwierząt- Łabędź"

https://www.youtube.com/watch?v=tf0FSQ0RMSc

Kwintet fortepianowy A-dur Franciszka Schuberta w wykonaniu kwintetu smyczkowego. Występują Mischa Maisky, Julian Rachlin, Mihaela Ursuleasa, Nobuko Imai oraz Stacey Watton.


Powiązane Video Wszystkie video

Bach - Suita nr.5 i Preludium Wiolonczela - Mischa Maisky
Bach - Suita nr.3 Sarabanda Wiolonczela - Mischa Maisky
Bach - Suita nr.1 i Preludium Wiolonczela - Mischa Maisky
Saltarello - Calenda Maia

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Seymour Duncan STL 1B Vintage ″Broadcaster″ przetwornik do gitary elektrycznej do montau przy mostku
PWM Sikorski Kazimierz - Harmonia, cz. 2
PWM Sikorski Kazimierz - Harmonia, cz. 1
Seymour Duncan STL 1 Vintage ′54 Tele przetwornik do gitary elektrycznej do montoau przy mostku

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl