Miłość zapisana w nutach czyli love songs na dwie i cztery ręce

Właśnie zabrałam się do przeglądania opracowań piosenek o miłości, które udało mi się znaleźć w różnych zakątkach muzycznego świata. Wyrazanie uczyć za pomocą piosenki, melodii jest stare jak świat i jedyne w swoim rodzaju :) Dlatego dziś słów kilka o piosenkach miłosnych.
Brytyjczycy czy Amerykanie mówią poprostu love songs, Polacy powiedzą natomiast: piosenki o miłości, pieśni czy melodie miłosne, melodie romantyczne (nie mylić z melodiami tworzonymi w okresie Romantyzmu) - wszystko zależy od konktekstu.

Pierwsze do ręki biorę Plasir D'amour czyli francuskie piosenki o miłości zapisane w nutach na fortepian, z linią melodyczną głosu, słowami i akordami gitarowymi. Drugim równie ciekawym zbiorem jest Love is Blue i jeszcze odszukuję Fingerpicking Love Songs czyli piosenki o miłości zapisane w nutach i tabulaturze na gitarę klasyczną czy akustyczną.

  

Doskonałym muzycznym upominkiem dla ukochanej osoby, szczególnie w Dzień Zakochanych, jest muzyka z najnowszego przeboju kinowego "La La Land" czy kolekcja wszystkich utworów Adele w jednym tomie czyli "Adele The Complete Collection". A dla tym którzy kolekjonują nuty do lovesongsów wszechczasów polecamy "The All-Time Greatest Love Songs" - nuty na fortepian, wokal i akordy gotarowe do 32 największych miłosnych przebojów:

  

Jeśli łączy Was pasja do muzyki i do tego gracie na fortepianie to mam dla Was doskonały pomysł na wspólne wieczory, czas spędzony we dwoje przy fortepianie. Poza patrzeniem sobie głęboko w oczy możecie zagrać któryś z utworów zamieszczonych w jednym ze zbiorów autorstwa Mike Cornicka "Love Songs for Two", "Encores for Two" czy "Tea for Two". Poza nutami na fortepian w opracowaniun na cztery ręce otrzymujecie również płytę CD z nagranymi podkładami oraz pełnymi wykonaniami utworów.

  
 
A jeśli będziecie mieli ochotę na dalszą grę w duecie polecamy Waszej uwadze jeszcze dwa ciekawe zbiory czyli "Duets Chart Hits" wydany w serii Really Easy Piano oraz "Piano Duet Play-Along: Broadway for Two". Są to proste opracowania współczesnych największych przebojów popowych i rockowych oraz hitów broadwayowskich  i filmowych na cztery ręce. Do drugiego zbioru dołączona została płyta CD zawierająca podkłady - można zatem grać samemu lub w duecie.

 

I na koniec listy z muzycznymi propozycjami preznetów na Dzień Zakochanych dodam jeszcze mały drobiazg w postaci toreby ekologicznej z muzycznym sercem (w dwóch kolorach) oraz temperówki z kluczem wiolinowym w kształce serca

 
  

Wiele ciekawych upominków z okazji Walentynek, Dnia Zakochanych Zakochanych czy poprostu dnia, w którym chcesz wyrazić uczucia przez muzykę znajdziesz w >>> prezentach na Walentynki

Powiązane Video Wszystkie video

2CELLOS - Californication
Vicente Gómez - Romance de Amor na 1 gitarę i 4 ręce
Andy Williams - Where Do I Begin - Love Story
Armin van Buuren - In & out of love

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Rni - 100 love songs (utwory na fortepian, wokal i gitar)
PWM Rni - After midnight. Jazz & Blues love songs (utwory na fortepian, wokal i gitar + CD)
PWM Rni - 50 popular songs
Grover PIC7153 LOVE THEME- True Love kostka gitarowa

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl