Międzynarodowy Festiwal "Perła Baroku - Koncerty Mistrzów"

8. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW
14 – 21 czerwca 2015, barokowa Bazylika Świętej Trójcy, Kobyłka ul. Kościelna 2

W dniach 14-21 czerwca odbędzie się Międzynarodowy Festiwal "Perła Baroku - Koncerty Mistrzów". Koncerty festiwalowe odbywają się w przepięknej rzymskokatolickiej barkowej świątyni w Bazylice Trójcy Świętej w Kobyłce pod Warszawą.

Bazylika Trójcy Świętej w Kobyłce (źródło: www.BestArtPromotion.com/festiwale)
Festiwal o cyklu rocznym odbywa się od 2008 r wraz z końcem budzenia się przyrody i początkiem lata. W tym roku odbędzie się jego VIII edycja. W dotychczasowych edycjach festiwalowych uczestniczyło ponad 30 tys. Ludzi. Festiwal powstał by zaprosić wszystkich którzy kochają dźwięk, na spotkanie z muzyką niekoniecznie klasyczną, ale zawsze na światowym poziomie interpretacji. Wykonawcami są muzyczne indywidualności, których zaprasza Pani Anna Szarek, sama profesjonalna wiolonczelistka i jednocześnie Dyrektor Festiwalu. Ideą festiwalu jest promocja nie tylko przepięknej rzymskokatolickiej świątyni barokowej ale przede wszystkim otwarta formuła festiwalu – Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów to muzyka bez granic ! Dlatego w dotychczasowych siedmiu edycjach występowali obok siebie muzycy prezentujący różnorodne gatunki od muzyki renesansu po jazz i muzykę filmową. Występują tu zdobywcy najbardziej prestiżowych nagród, jak Grammy, Midem czy Diapason d'Or, oraz laureaci najważniejszych muzycznych konkursów świata.
W tym roku serdecznie zapraszamy na koncerty następujących wykonawców:
14 czerwca Festiwal zainauguruje o godz. 20.15 Carlos Piñana hiszpański gitarzysta i maestro muzyki flamenco. Carlos Piñana koncertował w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach, wydał 6 płyt. Na co dzień występuje z największymi gwiazdami flamenco w Hiszpanii takimi jak: Canizares, Benavent, Jorge Pardo, do jego gitary śpiewała m.in. Estrella Morente, a tańczył Javier de Latorre.

Carlos Piñana (źródło: www.BestArtPromotion.com/festiwale)
16 czerwca o godz.19 wystąpi Qi Xu, wybitny chiński pianista, najmłodszy zwycięzca w historii Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego w Casablance. Jego wyjątkowa technika i muzykalność przyniosły mu uznanie publiczności i krytyków. Qi Xu występował na całym świecie, m.in w Chinach, Polsce, Ukrainie, Niemczech, Francji, Maroku i Stanach Zjednoczonych, oraz na tak znamienitych festiwalach jak w Aspen, czy „Pianofest” w Long Island.

Qi Xu (źródło: www.BestArtPromotion.com/festiwale)
18 czerwca 2015 o godz. 19.00 wystąpi zespół muzyki dawnej Bianco Fiore z Gdańska. Bianco Fiore – Consort fletów prostych specjalizujący się w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku.
Zdobywca m.in. GRAND PRIX i trzech złotych Harf Eola na ogólnopolskim konkursie Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, I Nagrody i najwyższego wyróżnienia „Suma cum laude” na Europejskim Festiwalu w Neerpelt w Belgii, I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Muzyki Dawnej w Malborku, II Nagrody na Międzynarodowym Festiwalu muzyki Dawnej Musica Antiqua Viva w Żorach. Brzmienie zespołu fletów prostych to połączenie niezwykłego ciepła jakie daje drewno z pradawną naturalnością tych instrumentów. Barwa jest tu czynnikiem zachwycającym, a kiedy dodamy do niej pasję, doświadczenie i niezwykłą muzykalność wykonawczyń – powstaje czarodziejska muzyka, chillout w królewskim wydaniu.
Zespół założony został w Gdańsku w 1997 roku przez Magdalenę Warżawę, osobę niezwykle charyzmatyczną, mającą od kilkudziesięciu lat wielki wpływ na tworzenie środowiska kulturalnego w lokalnej społeczności. Bianco Fiore koncertował m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Łotwie, Ukrainie i Estonii. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach.

Bianco Fiore (źródło www.BestArtPromotion.com/festiwale)

21 czerwca, o godz. 19.00 odbędzie koncert finałowy - recital Marii Włoszczowskiej i Sama Haywooda jednocześnie będzie to ostatni dzień Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów. Jest to znakomity duet z Londynu. Maria Włoszczowska jako jedyny instrumentalista smyczkowy dopuszczony do finału konkursu Young Classical Artist Trust 2014 wystąpiła w Wigmore Hall w Londynie i otrzymała prestiżową nagrodę Royal Philharmonic Society, oraz tytuł RPS Artist.
Skrzypaczka Maria Włoszczowska ukończyła z wyróżnieniem Royal College of Music w Londynie w klasie Maxima Vengerova, jest m.in. laureatką 5 nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie im. Wieniawskiego. Sam Haywood to jeden z najlepszych kameralistów europejskich. Ten wybitny pianista na stałe współpracuje m.in. ze Stevenem Isserlisem i Joshuą Bell'em. Prywatne koncerty grał m.in. dla Hilary Clinton i Księżnej Diany.

Sam Haywood (źródło www.BestArtPromotion.com/festiwale)

Maria Włoszczowska (fot. Barbara Regulska, źródło www.BestArtPromotion.com/festiwale)
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w koncertach wstęp jest wolny, a bezpłatny dzięki mecenasowi i naszym partnerom:

MECENAS FESTIWALU :
AUTO NOBILE Autoryzowany Dealer Forda
Partnerzy:
El-Trans, PGE dystrybucja o.Warszawa, A.M.M. Mazurek,
Hotel Gregory, Centrum Ogrodnicze Kalisiak,
patronat honorowy nad Festiwalem Perła Baroku:
Arcybiskup Henryk Hoser
Burmistrz Robert Roguski
Współfinansowano ze środków Miasta Kobyłka
Kobyłka - miejscowość oddalona o 18 km od Warszawy z dobrą kolejową komunikacją z dworca Warszawa Wileńska. Dojazd do dworca, najprościej II-ą linią metra. Melomani z dalszych okolic zainteresowani uczestnictwem w koncertach mogą zatrzymać się w *** Hotelu Gregory, oddalonym od Bazyliki ok.150 metrów.
Wyczerpujące informacje o tegorocznej edycji festiwalu, są tutaj:
bestartpromotion.com/festiwale/perla-baroku-2015

Powiązane Video Wszystkie video

Reportaż: Muzyka na Szczytach 2015
Czardasz z operetka Perła z Tokaju
Miroslav Kultyshev - Mazeppa
Wojciech Kilar - temat z filmu "Pianista"

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo
Akmuz T-3 stoek perkusyjny
Meinl MDR-JB mata pod perkusj

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl