Międzynarodowa Schubertiada w niemieckim Ueckermünde

fot. Frank Bieber

W sobotę 16 kwietnia 2016 roku na zaproszenie Stowarzyszenia Musikverein „BEL CANTO Ueckermünde” e.V. w Ratuszu Miejskim w Ueckermünde z muzyką Franza Schuberta zaprezentowali się studenci Szczecińskiej Akademii Sztuki.

W międzynarodowej Schubertiadzie wystapili młodzi artyści z Polski (soprany - Eliza Nowakowska, Agata Porczak, Aleksandra Wojtachnia, Julita Wudarczyk), z Białorusi (Alena Khomich - sopran) – studentki klasy śpiewu solowego dr Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej (Akademia Sztuki w Szczecinie), sama pani pedagog - sopran, studentka śpiewu solowego Guildhall School of Music and Drama w Londynie / Anglia – Friederike Bieber - sopran, uczeń klasy śpiewu solowego Kreismusikschule Uecker-Randow / Niemcy – Alexander Kalischewski, Michał Landowski (fortepian – Akademia Sztuki w Szczecinie) oraz mgr Romuald Kalischewski (fortepian – pedagog Kreismusikschule Uecker-Randow).

Koncerty w Ueckermünde z międzynarodową obsadą należą już do tradycji. Służą tak promowaniu młodej światowej elity oddanej muzyce klasycznej, jak i wspieraniu Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, który jesienią 2017 odbędzie się już po raz piąty.

Wydarzenie wypełniły pieśni Schuberta, urodzonego melodysty, wykonywane na zmianę przez sopranistki i Alexandra Kalischewskiego, a były to: Skarga pastuszka, Szczęście, Miłość bez pośpiechu, Młoda zakonnica, Jesteś spokojem, Kochanek we wszystkich postaciach, Syn muz, Pieśń Mignon, Pieśń zimowa, Do lutni, Wiara w wiosnę, Mężczyźni są kapryśni, Pieśń żniwiarza, Do Sylwii, Wędrowiec na księżyc oraz Sam przy Tobie.

Nie zabrakło utworów solowych na fortepian w interpretacji Michała Landowskiego (Impromptus As-dur), który wraz z mgr Romualdem Kalischewskim przejął akompaniamenty pieśni.

Zachwyceni goście gorąco oklaskiwali i gratulowali udanego występu młodym muzykom.

Schubertiada zostanie powtórzona w Pałacu pod Globusem Akademii Sztuki w Szczecinie 24 kwietnia 2016 r. o godz. 17:00.

Na zdjęciu od lewej: Friederike Bieber, Alena Khomich, Aleksandra Wojtachnia, dr Sylwia Burnicka-Kalischewski, Alexander Kalischewski, Romuald Kalischewski, Eliza Nowakowska, Julita Wudarczyk, Agata Porczak, Michał Landowski

Powiązane Video Wszystkie video

Andrea Bocelli – „Amazing Grace” LIVE | Music For Hope w Mediolanie
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Biała 2016)
Sergiusz Prokofiew - III Koncert Fortepianowy C-dur - ALEKSANDRA KRZANOWSKA
David Garret - Cztery pory roku - lato cz.3

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Leonardo LC-2016 wiolonczela 1/16 z pokrowcem
Toontrack EZX Blues biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer]2 klasyczne zestawy perkusyjne [Gretsch z 1970 roku oraz szwedzki Levin z 1940 roku], crash Paiste i Sabian, klasyczne talerze Zildjan A i K, partie perkusji zapisane w formacie MIDI
Arnolds&Sons ASS 100 saksofon sopranowy
Arnolds&Sons ASS 101C saksofon sopranowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl