Michel Legrand już w listopadzie wystąpi w Polsce!

Największa legenda francuskiej sceny muzycznej.
Zdobywca trzech Oscarów oraz pięciu statuetek Grammy.
Najwybitniejszy kompozytor, dyrygent, aranżer i pianista przełomu XX i XXI wieku.
MICHEL LEGRAND
The 85th Anniversary Worldwide Tour
Artysta z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w listopadzie wystąpi na dwóch wyjątkowych koncertach w Polsce!

Dorobku muzycznego Michela Legranda nie da się wycenić. Skomponował muzykę do ponad 200 musicali, filmów i seriali. Trzynastokrotnie nominowany do Oscara i trzykrotny zdobywca tych statuetek za muzykę do Sprawy Thomasa Crowna i Lata roku 1942 oraz za piosenkę do filmu Yentl. Pięciokrotny laureat nagród Grammy, wielokrotnie nominowany w plebiscytach Golden Globe, César, BAFTA, Emmy i innych.
Z okazji swoich 85. urodzin wybitny muzyk odbędzie ogólnoświatową trasę koncertową, podczas której wykona najwybitniejsze dzieła ze swojej twórczości. W Polsce grający na pianinie Maestro wystąpi z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Muzyczne doznania spotęguje wspaniała oprawa sceniczna. To będzie wielkie wydarzenie, obowiązkowe dla każdego miłośnika muzyki filmowej.
Michel Legrand to artysta, którego nie można zaszufladkować. To Mistrz, który bawi się muzyką i łączy poszczególne gatunki, w spójną linię melodyczną. Efektem tego są setki genialnych kompozycji muzyki filmowej. Gdy byłem małym chłopcem, moją ambicją było żyć całkowicie otoczonym muzyką. Teraz moim marzeniem jest to, aby nie przegapić czegokolwiek. – mówi sam o sobie Legrand - Właśnie dlatego nigdy nie osiadłem w jednym gatunku muzycznym. Kocham grać, prowadzić orkiestrę, śpiewać i pisać w każdym stylu. W związku z tym otwieram ręce w stronę wszystkiego, a nie sięgam tylko po kawałek każdej z tych rzeczy. Wręcz przeciwnie. Podejmuję wszystkie te aktywności natychmiast, na poważnie, z całego serca i z głębokim zaangażowaniem.
Legrand swoją karierę rozpoczął w latach 50. Uwagę krytyków zwrócił na siebie jednak dopiero na początku lat 60. oprawą do Loli oraz komedii muzycznej Kobieta jest kobietą. Jego kariera osiągnęła szczyt w latach 70., kiedy zdobył dwa pierwsze Oscary. Miłośnikom kina znany jest przede wszystkim z budzących zachwyt ścieżek dźwiękowych do filmów Wichrowe wzgórza oraz Le Mans, za które został nominowany do Złotego Globu. Z kolei muzyka do Parasolek z Cherbourga nagrodzona została Złotą Palmą na festiwalu w Cannes. W twórczości Artysty można odnaleźć także polski akcent - jest autorem oprawy muzycznej do filmu Andrzeja Wajdy pt. Miłość w Niemczech. Poza muzyką filmową, Legrand silnie rozwijał się w obszarze jazzu. Współpracował z takimi sławami jak m.in. Miles Davis, John Coltrane, Bill Evans, Phil Woods, Ben Webster, Hank Jones i Artem Farmer. Jednak pomimo osiągnięcia tak ogromnych sukcesów, Legrand pozostał bardzo skromnym człowiekiem. Nie rozumiem tej całej idei bramek, realizowania wyników, zdobywania goli. Jestem artystą, a nie politykiem.
Michel Legrand bez wątpienia przyczynił się do ogromnego rozwoju muzyki filmowej. Wiele jego utworów, jak np. What Are You Doing the Rest of Your Life?, Watch What Happens, The Summer Knows oraz You Must Believe in Spring stało się swoistego rodzaju standardem, często wykonywanym przez innych artystów. Jego pianistyka - wirtuozerska, a zarazem eklektyczna - nosi ślady inspiracji takimi muzycznymi legendami jak: Art Tatum, Erroll Garner, Oscar Peterson i Bill Evans.
W listopadzie Michel Legrand z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej zagra dwa niesamowite koncerty – w ICE Kraków oraz na warszawskim Torwarze. To będzie niepowtarzalna uczta dla wszystkich melomanów!

Legrand to po prostu klasa – warto na niego czekać.
London’s Evening Standard
To nie kompozytor. To fontanna muzyki.
Jacques Demy

Serdecznie zapraszamy!
20 listopada 2016r. – Kraków, ICE Kraków – godz. 19:00
22 listopada 2016r. – Warszawa, Hala Torwar – godz. 19:00

Bilety do nabycia na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach EMPIK.

Powiązane Video Wszystkie video

Martha Argerich Schumann - Sceny dziecięce
Michel Godard - Monteverdi - "Si dolce è il tormento"
Michel Lauzière - Les Klaxons
Jean Michel Jarre - Oxygene 13

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Epiphone Sheraton II VS gitara elektryczna
Vox NT50H Night Train wzmacniacz gitarowy
BBE Crusher Hi Gain Distortion efekt gitarowy
Roland AX-09 WH Lucina instrument klawiszowy (biay)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl