Mazowsze w Koronie w Otwocku

Raduj się Matko Polsko!
Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej
24 maja, czwartek, godz. 19:00, aula LO im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku, ul. gen. J. Filipowicza 9

Tegoroczny piętnasty już sezon cyklu Mazowsze w Koronie, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i partnerów z Mazowsza, związany jest z obchodami jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzeci koncert cyklu pt. Raduj się Matko Polsko! w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego odbędzie się 24 maja o godz. 19:00 w auli LO im. Gałczyńskiego w Otwocku. Wstęp wolny.
Trzeci koncert tegorocznej edycji cyklu Mazowsze w Koronie zabrzmi w auli Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku. 24 maja o godz. 19:00 Warszawski Chór Międzyuczelniany pod batutą Borysa Somerschafa wykona sakralne i świeckie pieśni polskich kompozytorów. Muzyczna podróż przez osiem wieków polskiej muzyki rozpocznie się w średniowieczu, a zakończy w czasach współczesnych. Usłyszymy mi.in. Bogurodzicę, Gaude Mater Polonia, kompozycje Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego czy Henryka Mikołaja Góreckiego.
Patriotyczne akcenty obecne były w festiwalu Mazowsze w Koronie od początku jego istnienia. Pierwsza edycja projektu upamiętniała 475. rocznicę inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego. Nie mogło ich zabraknąć w jubileuszowym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wszystkich koncertach rozbrzmiewać będzie polska muzyka, w dużej mierze autorstwa kompozytorów tworzących w okresie 1918–2018.
Tradycją festiwalu jest współpraca głównego organizatora – Mazowieckiego Instytutu Kultury – z lokalnymi partnerami z terenu województwa mazowieckiego. Współorganizatorami koncertu w Otwocku są powiat otwocki oraz Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku.
Wstęp na koncerty w ramach cyklu jest wolny. Szczegóły na facebook.com/mazowszewkoronie i stronie internetowej www.mazowszewkoronie.pl.

Powiązane Video Wszystkie video

Franciszek Schubert - Momenty muzyczne nr.3
Henryk Mikołaj Górecki - Matko Najświętsza op. 54
Muzyczne wpadki cz. 1
Muzyczne wpadki cz. 2

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 1
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 2
PWM Garcia Janina - Muzyczne ABC przy fortepianie
iZotope Ozone 5 oprogramowanie muzyczne audio

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl