1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Mazowsze w Koronie w Otwocku
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Mazowsze w Koronie w Otwocku

Mazowsze w Koronie w Otwocku

szukaj w artykułach:

Raduj się Matko Polsko!
Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej
24 maja, czwartek, godz. 19:00, aula LO im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku, ul. gen. J. Filipowicza 9

Tegoroczny piętnasty już sezon cyklu Mazowsze w Koronie, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i partnerów z Mazowsza, związany jest z obchodami jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzeci koncert cyklu pt. Raduj się Matko Polsko! w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego odbędzie się 24 maja o godz. 19:00 w auli LO im. Gałczyńskiego w Otwocku. Wstęp wolny.
Trzeci koncert tegorocznej edycji cyklu Mazowsze w Koronie zabrzmi w auli Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku. 24 maja o godz. 19:00 Warszawski Chór Międzyuczelniany pod batutą Borysa Somerschafa wykona sakralne i świeckie pieśni polskich kompozytorów. Muzyczna podróż przez osiem wieków polskiej muzyki rozpocznie się w średniowieczu, a zakończy w czasach współczesnych. Usłyszymy mi.in. Bogurodzicę, Gaude Mater Polonia, kompozycje Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego czy Henryka Mikołaja Góreckiego.
Patriotyczne akcenty obecne były w festiwalu Mazowsze w Koronie od początku jego istnienia. Pierwsza edycja projektu upamiętniała 475. rocznicę inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego. Nie mogło ich zabraknąć w jubileuszowym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wszystkich koncertach rozbrzmiewać będzie polska muzyka, w dużej mierze autorstwa kompozytorów tworzących w okresie 1918–2018.
Tradycją festiwalu jest współpraca głównego organizatora – Mazowieckiego Instytutu Kultury – z lokalnymi partnerami z terenu województwa mazowieckiego. Współorganizatorami koncertu w Otwocku są powiat otwocki oraz Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku.
Wstęp na koncerty w ramach cyklu jest wolny. Szczegóły na facebook.com/mazowszewkoronie i stronie internetowej www.mazowszewkoronie.pl.kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl