Maxim Vengerov

http://www.myspace.com/
Światowej sławy skrzypek, altowiolista, dyrygent oraz pedagog. Jego nauczycielami byli Galina Turtschaninova oraz Zakhar Bron. Urodził się w 1974 roku w Nowosybirsku i mając zaledwie 4 lata zaczął swoją przygodę ze skrzypcami. 6 lat później wygrał Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie.
Od tego czasu regularnie pojawiał się na scenach w dawnym Leningradzie i w Moskwie. Rozpoczął karierę solisty występując z Royal Concergebouworkest, Filharmonią BBC oraz z Walerijem Giegijewem na Festiwalu Lichfiel, a wraz z Państwową Orkiestrą Symfoniczą ZSRR i jej ówczesnym dyrygentem Yurim Siminovem wyjechał w tourne po Włoszech.
W roku 1990 zdobył I Nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Carla Flescha w Londynie i rozpoczął współpracę z New York Philharmonic Orchestra oraz z Filharmonią z Tel Awiwu. Jego znakomite nagranie koncertów skrzypcowych Prokofiewa i Szostakowicza (1995) zostało uznane „Najlepszym nagraniem roku” oraz „Najlepszym nagraniem koncertu” (wg Gramophone).
Jego zainteresowania nie ograniczają się jedynie do skrzypiec. W roku 2003 rozpoczął naukę gry na altówce i nagrał płytę z koncertem na ten instrument Waltona. Studiował również skrzypce barokowe oraz improwizację jazzu, taniec i dyrygenturę. Jest również aktywnym pedagogiem. Jego kursy mistrzowskie są bardzo popularne i cenione w świecie muzyki. Jako honorowy członek UNICEF-u przybliża muzykę dzieciom oraz wspiera rozwój ich talentów w takich krajach jak Kosowo, Tajlandia czy Uganda.
Jest również silnie związany z Polską. Występuje z Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia i Filharmonią Bałtycką. W roku 2011 był przewodniczącym jury w Międzynarodowych Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Dymitr Szostakowicz- I Koncert Skrzypcowy część II Scherzo (wraz z Mścisławem Roztropowiczem)

https://www.youtube.com/watch?v=RZ8ufeo8Vzw

Vittorio Monti- Czardasz (Wraz z Bassiona Amorosa)Powiązane Video Wszystkie video

Maxim Vengerov - Koncert specjalny podczas XIV konkursu im. H. Wieniawskiego 2011
Jerry Bock - Skrzypek na dachu (Katica Illenyi)
Andrea Bocelli – „Amazing Grace” LIVE | Music For Hope w Mediolanie
TheThreeX, czyli muzyczny crossover

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Korg Kaossilator KO-1 Yellow
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 1
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 2
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 3

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl