Marcin Świątkiewicz

Marcin Świątkiewicz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich klawesynistów młodego pokolenia. Jego zainteresowania koncentrują się wokół historycznych instrumentów klawiszowych, improwizacji w dawnej i współczesnej stylistyce, a także kompozycji. Gra na różnych typach klawesynów i klawikordów, a także na historycznych fortepianach i organach. Jako solista i kameralista koncertuje w Europie, obu Amerykach i Azji regularnie współpracując z Rachel Podger i prowadzonym przez nią zespołem Brecon Baroque, orkiestrą Divino Sospiro (Enrico Onofri), Capellą Cracoviensis, Arte dei Suonatori, {OH!} Orkiestrą Historyczną, Bassociation, Polską Orkiestrą XVIII Wieku, Śląską Orkiestrą Kameralną i Scroll Ensemble.


Kształcił się w Królewskim Konserwatorium w Hadze i w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. W czerwcu 2014 roku obronił pracę doktorską na temat koncertów klawesynowych J.G. Müthela. W roku 2008 ukazała się jego solowa płyta „Musikalisches Vielerley” z niemiecką barokową muzyką klawiszową wydana przez Polskie Radio Katowice. Dokonał również nagrań kameralnych dla m.in. Channel Classics, Accent, Linn Records, DUX oraz rozgłośni radiowych w całej Europie.

Jest finalistą I Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego im. Wolkońskiego w Moskwie (2010) i Międzynarodowego Konkursu im. Telemanna w Magdeburgu (2007) oraz laureatem programów stypendialnych Ministra Kultury ("Młoda Polska"), Marszałka Województwa Śląskiego i Rządu Holenderskiego (Huygens).

Powiązane Video Wszystkie video

J.S.Bach - Sarabanda, suita h-moll
JIMEK - Crux
David Garrett - Io Ti Penso Amore ft. Nicole Scherzinger
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.1/3

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Presto VN1/8 G struna skrzypcowa 1/8
K&M 13460-000-55 hydrauliczne krzeso dla perkusisty
D′Addario EXL 120BT struny do gitary elektrycznej 9-40
Fender CD-60S Dreadnought Black WN gitara akustyczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl