1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Majowa huśtawka | Koncert Big Bandu i Marty Wilk
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Majowa huśtawka | Koncert Big Bandu i Marty Wilk

Majowa huśtawka | Koncert Big Bandu i Marty Wilk

szukaj w artykułach:

Utwory złotej ery swingu, hity big bandów z lat 1940-2010 oraz wokalne przeboje z repertuaru m.in. Elli Fitzgerald, Franka Sinatry, Diany Krall i Billie Holiday zabrzmią w wykonaniu Big Bandu Akademii Muzycznej pod dyrekcją Jacka Delonga oraz wokalistki Marty Wilk. Znane przeboje, m.in. „Fly Me to the Moon”, „My One and Only Love”, „Lover Man” zabrzmią w bigbandowych aranżacjach, nie zabraknie też jazzowej improwizacji. Koncert odbędzie się 11 maja (piątek) o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 20 zł i 10 zł nabyć można w kasie biletowej AM.

Koncert nosi tytuł „Majowa huśtawka z big bandem i Martą Wilk”, ponieważ jego program jest jak swingująca huśtawka – od spokojnych ballad do rytmicznych ragtime’ów i na powrót w obszary smooth jazzu. Publiczność wysłucha zarówno kompozycji instrumentalnych, jak i wzbogaconych interesującym wokalem. W programie pojawią się takie przeboje, jak: „Sing, Sing, Sing” Louisa Primy, „Fly Me to the Moon” Barta Howarda, „It Don't Mean a Thing” Duke’a Ellingtona czy „The Lady Is a Tramp” Richarda Rogersa.

W Big Bandzie Akademii Muzycznej w Łodzi dokonuje się studencka fuzja: zespół tworzą zarówno studenci specjalności instrumentalnych, jak i jazzowych. Jego liderem jest ceniony saksofonista i klarnecista Jacek Delong. Praca w big bandzie to dla studentów cenna możliwość uzupełnienia klasycznego wykształcenia o praktyczne umiejętności wykonywania muzyki jazzowej i rozrywkowej. Big Band aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Łodzi, został także sześciokrotnie nagrodzony na Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu, dwukrotnie otrzymując Grand Prix.

Występująca z zespołem Marta Wilk ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu solowego, a obecnie jest pedagogiem Katedry Musicalu i Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi. Z sukcesami wykonywała repertuar musicalowy i rozrywkowy, zdobywając nagrody, m.in. I nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej (Lubin, 2003), nagrodę na Festiwalu im. Anny German (Zielona Góra, 2004), była także finalistką Konkursu im. Agnieszki Osieckiej (Warszawa, 2004). Jej szerokie możliwości wokalne pozwalają na ciekawe zestawienia repertuarowe, od utworów musicalowych i rewiowych, poprzez piosenkę poetycką aż do smooth jazzu.

Więcej informacji o programie koncertu:
www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/maj-2018/152907-koncert-majowa-hustawka-z-big-bandem-i-marta-wilk/kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl