Lubelska Federacja Bardów - koncert "Nasze Najlepsze" (Jaś Wędrowniczek) - bilety

Ceny biletów od: 40 PLN - ZAMÓW BILET ONLINE » Termin: 2020-09-27, godz. 18:00:00 Artysta: Lubelska Federacja Bardów Miasto: Rymanów Miejsce: Jaś Wędrowniczek Adres: Bieleckiego 8,
(GPS: 49.579289, 21.860450) Kategoria: muzyka

Opis wydarzenia

Lubelska Federacja Bardów - oryginalna formacja estradowa proponująca własne zrozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wiele autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Mają wspólnie nagranych 8 płyt i wiele solowych.

Gatunek: piosenka literacka, autorska, kabaretowa, poezja śpiewana.

CZŁONKOWIE ZESPOŁU:
- Katarzyna Wasilewska - skrzypce, śpiew
- Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara
- Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe
- Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty

Wstęp: 40zł/os

Zakupione bilety upoważniają do zajęcia miejsca siedzącego, które będzie wskazane przez obsługę przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych. Uwaga, ilość miejsc ograniczona!

Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl

Szczegóły wydarzenia »

Lubelska Federacja Bardów Marek Andrzejewski, Jan Kondrak, Piotr Selim, Katarzyna Wasilewska

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW (w skrócie Federacja, LFB) Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję". Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów. Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Skład kameralny: Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara, Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty, Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe, Katarzyna Wasilewska - skrzypce, śpiew, I zaprezentują "Nasze najlepsze" Promocja płyty dvd/cd - zapisu koncertu z okazji jubileuszu 15-lecia działalności (link poniżej) Repertuar koncertu złożony jest z najgoręcej oklaskiwanych utworów, wybranych z całego dorobku grupy. Muzycznie budowany jest, z jednej strony, na motywach ludowych, przetworzonych przez muzyków LFB (Kare konie, Ataman); zaś z drugiej strony na motywach muzyki klasycznej(W rytmie bolera, Do kochanki).Teksty wychodzą najczęściej spod ręki członków zespołu( Raz na walcu, Zostaje Tania, Piosenka w sama porę) ale znaleźć można w repertuarze zespołu utwory klasyków polskiej poezji, ( np. Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Józefa Czechowicza, Karola Wojtyły, Edwarda Stachury). Sposób prowadzenia koncertu i znaczna część repertuaru ma charakter kabaretowy. Występy LFB wyglądają najczęściej tak jak spotkania w grupie przyjaciół, to znaczy, że nie ma ścisłego podziału na scenę i widownię; -mogą śpiewać wszyscy i najczęściej śpiewają. Lubelska Federacja Bardów, trailer DVD Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl

Wszystkie koncerty artysty: Lubelska Federacja Bardów »

Lokalizacja

Wczytuję mapę...

Powiązane Video Wszystkie video

Flying Steps - Red Bull Flying Bach - Eurowizja 2011
Childfood's Memory - Kiminori Atsuta
Król Swingu - flash mob - Maciej Stuhr
Cappella Gedanensis Crato Büthner - Aria Sunamithica

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN KB spirala do puzonu
Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna
Dunlop 87N kapodaster do gitary elektrycznej
Yamaha YCR 4330 G II kornet ML, model krtki, monelowe wentyle, zoty roztrb, lakierowany

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl