Łódź Story – rasowy musical musical operowy Włodzimierza Korcza

Po trzech latach na scenę Akademii Muzycznej w Łodzi powraca musical Włodzimierza Korcza Łódź Story, w nowej aranżacji na kameralny zespół instrumentów, z nową obsadą śpiewaków i tancerzy. Premiera już 22 listopada w ramach 4. AŻ Festiwalu! Zapraszamy do Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej 2a.

Młodzi artyści przygotowali nową wersję musicalu pod kierunkiem Beaty Redo-Dobber (inscenizacja, reżyseria, scenografia, kostiumy) oraz Michała Kocimskiego (kierownictwo muzyczne). To realizatorzy, którzy byli współtwórcami sukcesu prapremierowych spektakli z grudnia 2013 roku, chwalonych przez krytyków za energię o „mocy elektrowni atomowej”.

Musical operowy Łódź Story został napisany na zamówienie Akademii Muzycznej w Łodzi przez Włodzimierza Korcza, jej absolwenta, uznanego kompozytora, aranżera i pianistę. Partytura powstała w 2012 roku do libretta Moniki Partyk, krakowskiej poetki, krytyka i teoretyka muzyki. Prapremiera musicalu odbyła się 14 grudnia 2013 roku w ramach pierwszej edycji AŻ Festiwalu, zorganizowanego na otwarcie nowej Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej. Musical prezentowano na scenie uczelni od grudnia 2013 do kwietnia 2014 roku – zawsze przy nadkompletach publiczności!

Nowe dzieło Włodzimierza Korcza zostało wtedy entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i krytyków, którzy docenili Łódź Story jako „rasowy musical” z zapadającymi w pamięć tematami muzycznymi.

Łódź Story nawiązuje do przeszłości i teraźniejszości Łodzi. Bohaterami sztuki są m.in.: Karol Poznański – syn Izraela Poznańskiego, zwanego niegdyś „królem łódzkiej bawełny”, i pracownicy jego zakładów. Akcja musicalu rozpoczyna się w „mieście tkaczy” na początku XX wieku. Pomiędzy Poznańskim a jedną z tkaczek rodzi się uczucie będące przyczyną późniejszych zdarzeń, które znajdują dopełnienie we współczesności. Akcja toczy się na tle najbardziej znanych miejsc Łodzi, widocznych w trakcie przedstawienia w projekcjach wideo. W spektaklu wykorzystano fragmenty filmu Ziemia obiecana Andrzeja Wajdy. Mottem przedstawienia są słowa będące dewizą miasta – Ex navicula navis („Z łódeczki łódź”), które można odnaleźć w dawnych herbach i pieczęciach Łodzi.

Po premierze zaplanowano jeszcze siedem przedstawień Łódź Story:
5 grudnia 2016, poniedziałek, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
6 grudnia 2016, wtorek, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
7 grudnia 2016, środa, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
17 stycznia 2017, wtorek, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
4 marca 2017, sobota, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
5 marca 2017, niedziela, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
3 kwietnia 2017, poniedziałek, godz. 18.00 | wstęp z zaproszeniami
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2aWięcej informacji o „Łódź Story”:
www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/wydarzenia/lodz-story/

Więcej informacji o 4. AŻ Festiwalu:
www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/inne-wydarzenia-cykliczne/az-festiwal/4-az-festiwal/

Powiązane Video Wszystkie video

Andrew Lloyd Webber - Koty - Macavity
Andrew Lloyd Webber - Koty - Memory
The sound of music - do re mi fa
Memory z musicalu Cats - duet ARPA

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Planet Waves 50H06 Crime Scene pasek gitarowy
Gewa 531013 pasek gitarowy
Yamaha BD-S 671 odtwarzacz Blu-ray 3 lata Gw. PL, czarny, 3D
E-mu Long-Board 61 klawiatura sterująca

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl