Liryczne brzmienie strun - koncert Duo Poetico

Duo Poetico to damsko-męski duet gitarowy niezwykle zdolnych, młodych wrocławskich gitarzystów. Dagmara Mazur i Jacek Piechota wystąpią 27 kwietnia w Starej Giełdzie podczas kolejnej odsłony wrocławskiego cyklu koncertów Podróże po Strunach im. Marka Długosza.

Dagmara ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w Zamościu, zaś Jacek jest absolwentem PSM I i II stopnia w Opolu. Oboje spotkali się na studiach we Wrocławiu, gdzie rozpoczęli naukę w klasie gitary dr. Waldemara Gromolaka. Kiedy w 2013 roku po raz pierwszy zagrali razem Walce Poetyckie Enrique Grandosa, poczuli, że razem mogą stworzyć naprawdę profesjonalny duet gitarowy. Tak rozpoczęła się praca nad repertuarem Duo Poetico. Wkrótce zespół wypracował swój własny styl, znakomicie łączący lekkość, poetyckość i prawdziwy muzyczny impresjonizm. Natomiast do popisowych utworów duetu dołączyły m.in.: Aqua y Vinho Anoine E. Gismonti’ego oraz Duo Concertant, op. 31 nr 1 A. Lhoyera.


Dagmara Mazur i Jacek Piechota, to nie tylko znakomity duet, ale także dwie artystyczne osobowości. – Dagmara jest tą łagodną i liryczną częścią, a ja bardziej emocjonalną – mówi Jacek Piechota. Te dwie jakości są widoczne nie tylko podczas występów w duecie, ale także w części solowej koncertu. W trakcie kwietniowego występu Dagmara zaplanowała wykonanie Sonaty Eroica op. 150 Mauro Giullianiego oraz Valseany z Suity akwarelowej Sergio Assada. Z kolei Jacek zagra energiczne części Suite In modo Polonoco polskiego kompozytora, Aleksandra Tansmana.

Koncert Liryczne brzmienie strun zespołu Duo Poetico, jest zatem szansą na poznanie młodych i niezwykle obiecujących wrocławskich gitarzystów. Następną taką okazją będzie dopiero kolejna odsłona z cyklu Podróży po Strunach zaplanowana na 25 maja.

Więcej informacji:
www.gitaraplus.pl/pl/blog/liryczne-brzmienie-strun-koncert-duo-poetico/

DUO POETICO
Liryczne brzmienie strun
27.04.2014, godz. 17:00
Stara Giełda, pl. Solny 16, Wrocław
Koncert w ramach cyklu Podróże Po Strunach im. Marka Długosza
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl
Bilety: 20 zł (normalne), 10 zł (ulgowe) do nabycia: www.tbox24.pl, www.sklep.gitara.wroclaw.pl lub w kasie przed koncertem.

Powiązane Video Wszystkie video

Koncert Gitarowy
Haydn - koncert na trąbkę cz. 3
Bartók - Kodály - Koncert w Filharmonii Krakowskiej
G. A. Rossini - Duet kotów

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Franczak Mirosaw ″Moderato poetico - gitara solowa″ ksika + CD
Harting 09-14-001-4622 wtyk męski RJ45 Han 1 Mod - na RJ zaciskaną
JBL Duet II zestaw głośników komputerowych (czarne)
Mighty Bright Duet 2 2LEDx2 Flex lampka diodowa

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl