1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Les sons oubliés
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Les sons oubliés

Les sons oubliés

szukaj w artykułach:

Dźwięki zapomniane i nie do zapomnienia w odsłonie na kwartet saksofonowy zabrzmią w zielonej scenerii Parku Źródliska. Wykonawcami będą studenci łódzkiej uczelni muzycznej, saksofoniści: Vladyslav Semagin, Sebastian Siński, Iga Drąg i Rafał Bronk. Zaprezentują kompozycje oryginalnie przeznaczone na kwartet saksofonowy, a także aranżacje muzyki klasycznej, filmowej oraz popularnej, m.in.: Claude’a Debussy’ego, Henry’ego Manciniego, Johna Lennona i Paula McCartneya. Koncert odbędzie się 21 lipca (niedziela) w Altanie w Parku Źródliska I w Łodzi przy al. Józefa Piłsudskiego. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Na koncerty zapraszają: Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach projektu „Zielona Łódź” i Akademia Muzyczna w Łodzi.

Na początek koncertu zespół wykona kilka utworów XX-wiecznych, napisanych przez kompozytorów francuskich na kwartet saksofonowy. Popołudnie rozpocznie się dźwiękami efektownego i wymagającego technicznie „et Presto Jeana Riviera. Następnie zabrzmi krótki utwór Nuages Eugène’a Bozzy, w którym muzycznie zobrazowane są tytułowe „chmury”. Introduction et variations Gabriela Pierné’a to kompozycja, która przykuwa uwagę słuchaczy zmieniającymi się nastrojami. Młodzi muzycy zagrają następnie utwór Ukwiał Pustelnik Macieja Michaluka – studenta klasy kompozycji łódzkiej uczelni. Wykonanie aranżacji preludium Dziewczyna o włosach jak len Claude’a Debussy’ego wprowadzi publiczność w rozmarzenie, a interpretacja kompozycji Sarajevo z cyklu Ciudades Guillerma Lago – w nastrój zadumy. Kwartet zagra także kompozycję współczesną Patchwork Philippe’a Geiss’a. Następnie zabrzmią trzy lżejsze utwory. Saksofoniści wykonają aranżację lubianego tematu The Pink Panther Henry’ego Manciniego oraz popularny jazzowy standard Take five Paula Desmonda. Na zakończenie koncertu interpretować będą aranżację piosenki Yesterday Johna Lennona i Paula McCartneya. Parkowe spotkanie z muzyką poprowadzi Kinga Ścieszko.

Kwartet saksofonowy tworzą studenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Podczas koncertu wystąpią w składzie: Vladyslav Semagin (saksofon sopranowy), Sebastian Siński (saksofon altowy), Iga Drąg (saksofon tenorowy) oraz Rafał Bronk (saksofon barytonowy).


„Letnie Koncerty w Altanie” | program koncertu 21 lipca pt. „Les sons oubliés”
Jean Rivier – Grave et Presto
Eugène Bozza – Nuages
Gabriel Pierné – Introduction et variations sur une ronde populaire
Maciej Michaluk – Ukwiał Pustelnik
Claude Debussy – La fille aux cheveux de lin
Guillermo Lago – Ciudades: Sarajevo
Philippe Geiss – Patchwork
Henry Mancini – The Pink Panther
Paul Desmond – Take five (arr. Philippe Marillia)
John Lennon/Paul McCartney – Yestarday

Organizatorzy „Letnich koncertów w Altanie”:
Zielona Łódź → www.facebook.com/Zielonalodz
Akademia Muzyczna w Łodzi → www.facebook.com/akademiamuzycznalodzkategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl