Lech Napierała

Lech Napierała – pianista zamieszkały w Wiedniu, urodzony w Bydgoszczy. Studiował w Warszawie, najpierw w klasie fortepianu solowego prof. Andrzeja Stefańskiego, następnie w klasie prof. Krzysztofa Jabłońskiego, a także w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Barbary Halskiej. Studiował także akompaniament wokalistom na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu w klasie pieśni  prof. Davida Lutza. Od października 2013 jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie.
Jest artystą bardzo wszechstronnym. Koncertuje jako solista, kameralista, jest też cenionym akompaniatorem. Występował w wielu znaczących salach koncertowych jak wiedeńskie Musikverein, Konzerthaus, Filharmonie w Berlinie, Warszawie, Sofii, Bukareszcie oraz wielu innych. Koncertował w Europie (Austria, Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Czechy, Bułgaria, Szwajcaria, Rumunia, Mołdawia) oraz Azji (Singapur, Malezja, Filipiny, Chiny). Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Białymstoku w 2002 roku (3. nagroda) oraz Międzynarodowego Konkursu Pieśni w Sofii w 2009 roku (2. nagroda), a także trzykrotnym laureatem cyklu koncertów Muzyczne Forum Młodych Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. Był wielokrotnie nagradzany za wyróżniający się akompaniament m.in. na Międzynarodowym Konkursie Brahmsowskim w Pörtschach (2012) oraz na Festiwalu Pieśni w Husum (2011). Lech Napierała występował z wieloma znakomitymi artystami instrumentalistami i wokalistami. Jako akompaniator, regularnie zapraszany jest także na kursy interpretacji muzycznej w Polsce, Austrii, Niemczech i we Francji.
W jego dorobku fonograficznym znajdują się płyta nagrana z Aleksandrą Szczęsnowicz z utworami na dwa fortepiany oraz album solowy, zawierający mazurki Chopina, Szymanowskiego i Maciejewskiego. Obie płyty zostały nagrane i wydane przez wydawnictwo DUX. W sierpniu 2013 Lech Napierała dokonał nagrania utworów kameralnych i pieśni Roxanny i Andrzeja Panufnik. Płyta ukaże się w kwietniu 2014 nakładem brytyjskiej wytwórni fonograficznej Signum.

Powiązane Video Wszystkie video

W?ród nocnej ciszy - kwartet Altra Volta
Janusz Olejniczak - Etiuda Rewolucyjna
Altra Volta string quartet - Lato
Astor Piazzolla - Primavera Porteno

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Bigsby Stud, Handle, Stainless wiek do mostka
Bigsby Stud, Handle, Gold wiek do mostka
TonePros AVT2G-G - Wraparound Bridge, mostek do gitary, zoty
TonePros AVT2M-B - Wraparound Bridge, mostek do gitary, czarny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl