Lang Lang: szkoła na fortepian – elementarz dla przyszłych mistrzów klawiatury

Jeśli zaczynać przygodę z fortepianem, to tylko z najlepszymi! Od dzisiaj dostępna jest polska wersja trzyczęściowego elementarza do nauki gry na fortepianie metodą Lang Langa.

Gdyby zapytać wirtuozów fortepianu co złożyło się na ich sukces, wśród odpowiedzi z pewnością znalazłaby się ta o wytrwałym, regularnym ćwiczeniu. Taką drogą podążali wszyscy koncertujący muzycy.

Od dzisiaj każde dziecko może zacząć naukę gry na fortepianie metodą opracowaną przez jednego z największych pianistów naszych czasów: Lang Langa. Publikacja, którą zachwyca się cały świat, jest już dostępna w polskiej wersji językowej.

Lang Lang: szkoła na fortepian to:
• metoda opracowana przez wirtuoza fortepianu
• trzyczęściowy, kolorowy elementarz z atrakcyjnymi ilustracjami dla łatwego zapamiętania i utrwalania wiedzy
• metoda małych kroków
• dbałość o równowagę ćwiczeń dla prawej i lewej ręki
• krótkie, zabawne i pomysłowe melodie i utwory
• ćwiczenia i zagadki muzyczne uzupełniające wiedzę muzyczną
• uatrakcyjniające przebieg nauki ścieżki audio z melodiami z podręcznika, akompaniamentami oraz utworami koncertowymi w wykonaniu Lang Langa

Publikacja będzie wsparciem dla najmłodszych adeptów gry na fortepianie. Metoda, którą proponuje Lang Lang, polega na uczeniu poprzez zabawę. Język książeczek jest dopasowany do percepcji dzieci, a bezpośredni styl odbiega od tradycyjnej narracji typowego podręcznika. Główny bohater staje się wesołym przewodnikiem i kolegą uczącego się grać dziecka.

Lang Lang: szkoła na fortepian to nie tylko pomoc przy stawianiu pierwszych kroków w grze na instrumencie. To także wsparcie rozwoju wyobraźni i poczucia estetyki młodego pianisty. Integralną częścią publikacji są pliki audio z koncertowymi nagraniami wybranych utworów z klasycznego repertuaru pianistycznego. Oprócz ćwiczeń, na kartach książeczek znajdziemy również reprodukcje słynnych obrazów, powiązanych z nagranymi utworami, zachęcającymi do wielokierunkowego odbioru sztuki: zadaniem ucznia jest posłuchanie utworu „opisującego” obraz.

Ucz się od najlepszych! Ćwicz z Lang Langiem!

Publikacja dostępna jest w księgarni firmowej PWM: pwm.com.pl/pl/sklep/publikacja/lang-lang-szkola-na-fortepian-poziom-1,lang-lang,24531,ksiegarnia.htm.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest instytucją kultury od ponad 75 lat specjalizującą się w wydawaniu materiałów nutowych oraz książek z zakresu muzyki klasycznej, jazzu i muzyki filmowej. Szeroka oferta wydawnicza Oficyny obejmuje dzieła muzyki dawnej i współczesnej, repertuar polski i światowy, nuty przeznaczone dla amatorów i specjalistów, publikacje o charakterze pedagogicznym, naukowym i popularnym oraz obszerny katalog wydawnictw książkowych i leksykograficznych. PWM to jedna z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, promująca wśród zagranicznych partnerów twórczość rodzimych kompozytorów, jest także przedstawicielem czołowych zagranicznych wydawców na terenie kraju. Odpowiadając na oczekiwania współczesnego odbiorcy w 2019 roku PWM poszerzyło swoją działalność o nową markę fonograficzną – ANAKLASIS. Jako wydawca „Ruchu Muzycznego” Oficyna stwarza przestrzeń dla artystycznego dialogu i naukowej refleksji, wymiany myśli i kształtowania świadomości estetycznej. PWM inicjuje działania edukacyjne będąc głównym organizatorem popularnych Dni Edukacji Muzycznej, Kursu Edytorstwa Muzycznego czy ogólnopolskiej kampanii o prawie autorskim „Jesteś twórcą – masz prawo”. Więcej: www.pwm.com.pl.

Powiązane Video Wszystkie video

Gdy profesjonalny pianista gra na ulicy
Joseph-Nicolas-Pancrace Royer - Vertigo
Fryderyk Chopin - Etiuda Op. 25, Nr. 1
The Recycled Orchestra | Cateura, Paragwaj

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Lang Lang: szkoa na fortepian, poziom 2
PWM Lang Lang: szkoa na fortepian, poziom 3
PWM Lang Lang: szkoa na fortepian, poziom 1
Meinl MPP-12 Thomas Lang pad treningowy 12″

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl