Kulenty - improvisando - Konikiewicz

Lokal Na Poważnie i wydawnictwo DUX zapraszają na koncert:

Kulenty - improvisando - Konikiewicz
23 marca 2012 (piątek)
godz. 20:00
Lokal Użytkowy
ul.Brzozowa 27/29
Warszawa, Stare Miasto
www.lokaluzytkowy.org

Niezwykły koncert promujący najnowszą płytę z utworami Hanny Kulenty "Music 4". Do nagranego materiału improwizować będzie na fortepianie z użyciem elektroniki doskonały pianista jazzowy Wojciech Konikiewicz. Nieformalna atmosfera i klubowa przestrzeń Lokalu Użytkowego nada muzyce nowy kontekst, a doskonała akustyka zadowoli wszystkich melomanów.

Muzyka:

Hanna Kulenty - "Music 4"
Wojciech Konikiewicz - fortepian, media elektroniczne

W programie:

GG Concerto (2009), for harpsichord and string orchestra
Music for Roy (2010), for mixed choir and chamber orchestra
Breathe (1987), for string orchestra
Sinequan Forte B (1994), for solo amplified cello with delay and
chamber orchestra

WSTĘP WOLNY!
Podczas koncertu rozlosujemy 5 płyt "Music 4" (DUX).

Hanna Kulenty

Polska kompozytorka. Od 1992 r. mieszka w Warszawie i w Arnhem (Holandia). W latach 1980-86 studiowała kompozycję pod kierunkiem Włodzimierza Kotońskiego w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W latach 1986-88 kontynuowała studia kompozytorskie u Louisa Andriessena w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Hadze. Uczestniczyła w kursach kompozytorskich organizowanych przez PTMW oraz w Międzynarodowych Letnich Kursach Nowej Muzyki w Darmstadt. Od 1989 r. pracuje jako wolny kompozytor, realizując liczne zamówienia i korzystając ze stypendiów twórczych. Daje również wykłady w różnych instytucjach muzycznych, konserwatoriach i na kursach. W 1990 r. przez rok była guest composer Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) w Berlinie. W 1998 r. została zaproszona jako gościnny wykładowca na trzy uniwersytety w Los Angeles. W latach 1999/2000 pełniła funkcję composer-in-residence przy Het Gelders Orkest w Holandii. W listopadzie 2000 r. Radio Niemieckie w Kolonii zorganizowało jej koncert monograficzny (wydany na CD Arcs & Circles). W 2004 r. była wykładowcą podczas festiwalu Other Minds 10 w San Francisco. Brała udział w pracach jury podczas Münchener Biennale w 1995 r., Gaudeamus Music Week 2002 w Amsterdamie oraz IX Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Kazimierza Serockiego w Warszawie w 2004 r. Została również zaproszona do jury VI edycji International New Chamber Opera Competition "Orpheus-Luciano Berio 2003-04" w Spoleto. W 1985 r. otrzymała II nagrodę na Europejskim Konkursie Młodych Kompozytorów w Holandii za utwór Ad unum, a w 1987 r. Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (II klasy). Tego samego roku zdobyła II nagrodę na Konkursie Koła Młodych ZKP za Ride. Jest także laureatką nagród konkursów kompozytorskich organizowanych przez Oddział Warszawski ZKP - za Quinto (I nagroda, 1986), Breathe (I nagroda, 1987), Cannon (III nagroda, 1988) oraz aaa Tre (II nagroda, 1989). W 2003 r. uzyskała pierwszą lokatę na 50. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO za Koncert na trąbkę i orkiestrę, oraz Medal Mozartowski Międzynarodowej Rady Muzycznej przy UNESCO.

Wojciech Konikiewicz

To artysta określany przez Johna Fordhama z "The Guardian" jako "the excellent Konikiewicz" zaś przez Bogdana Chmurę z Jazz Forum jako ,,...jeden z najciekawszych, najbardziej otwartych i kreatywnych muzyków polskiego jazzu ". I nie tylko - kompozytor oraz wykonawca muzyki współczesnej,  elektronicznej, filmowej, teatralnej współpracujący z artystami z wielu krajów - od Japonii do USA; także członek Rady Artystycznej ekskluzywnego, amerykańskiego stowarzyszenia muzyki na rzecz rozwoju muzyki improwizowanej - ISIM oraz twórca Niezależnego Instytutu Harmonii i Dźwięku.
Konikiewicz swobodnie porusza się po, zdawałoby się odległych od siebie światach - od fortepianu solo, przez plenerowe koncerty/spektakle muzyki elektronicznej dla wielotysięcznej publiczności, składy jazzowe - m.in. znany projekt Tribute To Miles Orchestra - do współpracy z plejadą polskich (m.in. Ciechowski, Janerka, Lipiński, Brylewski) i zagranicznych(Asian Dub Foundation, Ian Paice, J.J. Burnell) artystów rockowych, a także komponowania na
zamówienia festiwali, teatrów operowych czy rozgłośni radiowych(w tym Polskiego Radia). Działa także jako producent muzyczny i twórca nowych brzmień elektronicznych w wielu kierunkach (m.in. ambient, noise, trance, techno, IDM, EBM). Ma w dorobku kilkadziesiąt płyt wydanych zarówno w Polsce, jak i za  granicą, które zbierają znakomite recenzje w światowej (The Wire, Jazzwise, The Guardian) i polskiej prasie. Występuje na całym świecie: w Europie (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Skandynawia etc.), Ameryce (USA, Meksyk), Azji (Japonia, Korea Pd.) i Afryce (Kenia, Etiopia). Jest także teoretykiem muzyki i kultury: bierze udział w konferencjach naukowych, wykłada, prowadzi warsztaty na renomowanych uczelniach, takich jak m.in. Uniwersytet Jagielloński, Leeds College of Music, Chichester University & College, Newcastle University, University of Michigan. Istotną częścią jego twórczości są działania interdyscyplinarne, łączące muzykę ze sztuką wizualną, performance, teatrem, wideo, pantomimą, baletem czy poezją.


Lokal Na Poważnie


Jedyna w Warszawie klubowa scena muzyki klasycznej. Od grudnia 2010 r. w ramach projektu odbyło się ponad 20 koncertów klasycznej muzyki kameralnej, a także muzyki współczesnej i improwizowanej z wykorzystaniem krótkich form filmowych, wizualizacji, improwizacji tanecznych i utworów poetyckich (w formule 2 zamkniętych cyklów koncertowych, a także Sceny Otwartej LnP).

Idea LnP - ucieczka przed sztywnym gorsetem konwencji oraz repertuarową nudą - zaowocowała także powstaniem kwartetu Quartescape w składzie: Ania Karpowicz (flet), Jagoda Sudujko (flet), Karolina Szewczyk/Wioletta Strączek (flet) i Łukasz Owczynnikow (kontrabas).

Lokal Na Poważnie promuje młodych kompozytorów, dedykacje dla projektu napisali między innymi: Dariusz Przybylski, Bartosz Kowalski, Katarzyna Dziewiątkowska-Mleczko, Ignacy Zalewski, Maciej Jabłoński i Zofia Dowgiałło.

Lokal Na Poważnie w 2011r. zrealizował cykl 12 autorskich koncertów "Klasyka w Lokalu", a w roku bieżącym realizuje cykl 10 koncertów i 2 warsztatów kompozytorskich "Klasyka tuż za rogiem" - oba cykle wchodzą w program indywidualnego stypendium artystycznego Ani Karpowicz (flet) przyznanego dwukrotnie przez m.st. Warszawę.

Partnerzy LnP:
m.st. Warszawa, POLMIC, Koło Młodych ZKP, Koło Solistów i Kameralistów SPAM, PTMW, magazyn finelife, Fundacja For Music, Stowaryszenie STEP;

Kontakt:
Ania Karpowicz - koordynator
[email protected]
tel. +48 504 535 213Powiązane Video Wszystkie video

Miko?aj Go?recki - Jasno?ci promieniste
A.Vivaldi - koncert B-dur na fagot
Antonín Dvo?ák - koncert wiolonczelowy
Mozart - Koncert Es - dur KV 449 cz. II

Instrumenty i sprzęt muzyczny

GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Ibanez NBUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Strunal S40 gitara klasyczna 7/8

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl