1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Krakowski Salon Poezji w Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka - Mała Sala) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Krakowski Salon Poezji w Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka - Mała Sala) - bilety

Krakowski Salon Poezji w Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka - Mała Sala) - bilety

szukaj w artykułach:
WYDARZENIE ODWOŁANE
Termin: 2020-05-24, godz. 12:30
Miasto: Łódź
Miejsce: Teatr Nowy im. K. Dejmka - Mała Sala
Adres: Zachodnia 93,

Kategoria: Inne



Teatr Nowy im. K. Dejmka - Mała Sala

Opis wydarzenia

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku w Krakowie.

W każdą niedzielę znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. Do tej pory odbyło się prawie 500 takich spotkań, w których wystąpili m.in. Magdalena Cielecka, Anna Dymna, Anna Seniuk, Maja Ostaszewska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz i Andrzej Seweryn.

Krakowski Salon Poezji szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ zainteresował środowisko teatralne całego kraju. Salony Poezji powstały m.in. w Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Poznaniu, a także za granicą: w Dublinie, Sztokholmie, Montrealu, Wiedniu i Wilnie. Okazało się, że istnieje ogromna liczba admiratorów poezji, dla których taki rodzaj kontaktu z nią to prawdziwe przeżycie i święto.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w wybraną niedzielę, o godzinie 12:30. W Salonie spotkają się zarówno aktorzy Teatru Nowego jak i innych łódzkich teatrów oraz, gościnnie, wybitne postaci sceny z całej Polski. Czytaniu poezji towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu studentów i wykładowców Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Łódzki Salon zagości w różnych miejscach, m.in. Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Łodzi, Akademii Muzycznej, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych oraz Radiu Łódź, które zadeklarowało retransmisje Salonu na antenie w niedzielne wieczory po spotkaniach oraz następujące poniedziałki.
Szczegóły wydarzenia »
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Zachodnia 93, 90-402 Łódź

Lokalizacja: 51.772803, 19.452364


Wczytuję mapę...



kategoria: Bilety na koncerty




Łódź

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl