Krakowski Festiwal Filmowy wraca do małopolskich kin!

„Ula”

Kraków, Bochnia, Sucha Beskidzka i Tarnów znalazły się na tegorocznej trasie przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych. Wydarzenie już po raz kolejny organizuje Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa. W programie pięć znakomitych produkcji pokazywanych i nagrodzonych na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Bilety w cenie 12 zł już wkrótce w sprzedaży!

To już po raz trzeci dzielimy się widzami krakowskich i małopolskich kin tym, co wydało się nam najlepsze podczas ostatniej edycji festiwalu. Polscy twórcy nie zamykają oczu na przemiany we współczesnym świecie, przyglądają się ludzkim słabościom, zmaganiom z bólem, towarzyszą poszukiwaniu doskonałości w sztuce i raju na ziemi. W naszym programie dominują reżyserki. To też znak czasu – komentuje dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego Krzysztof Gierat.

Seanse w ramach przeglądu odbywać się będą od sierpnia do grudnia 2023. Każdego miesiąca na ekrany kin trafi jeden spośród wybranych tytułów. W Krakowie filmy będzie można obejrzeć we wszystkich kinach studyjnych: Kino Pod Baranami, Agrafka, Kika, Paradox, Kijów, Mikro i Sfinks. W Małopolsce – w kinie Marzenie w Tarnowie, Regis w Bochni oraz w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Przegląd zainauguruje pokaz wyróżnionego na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym polsko-rumuńskiego dokumentu „Globus” Clary Kleininger-Wanik. To historia artystów cyrkowych, którzy próbują odnaleźć się w swoim środowisku po wprowadzeniu nowej ustawy zakazującej występów z udziałem zwierząt. Na pomoc z samego Las Vegas przybywa do Rumunii światowej sławy reżyser spektakli cyrkowych. W kilka miesięcy ekipa musi się dostosować do nowej wizji artystycznej. Będzie to wymagało nauki akrobacji i zadań, z jakimi do tej pory nie mieli do czynienia. Ambicją nowego opiekuna grupy, który współpracował m.in. ze słynnym Cirque du Soleil, jest stworzenie najwspanialszego widowiska cyrkowego w tej części Europy.

Seans z udziałem reżyserki filmu „Globus” odbędzie się już 24 sierpnia o 18:30 w krakowskim kinie Agrafka. W kolejnych dniach, aż do 1 września dokument będzie pokazywany w pozostałych kinach (z wyjątkiem kina Sfinks i kina Kijów).

W kolejnych miesiącach publiczność będzie miała okazję obejrzeć podwójnie wyróżniony „Wiraż” Pawła Hejbudzkiego, nagrodzoną Złotym Hejnałem „Ulę” Agnieszki Iwańskiej, uhonorowany nagrodą dla najlepszych producentów „Radical Move” Anieli Gabryel oraz laureata Złotego Lajkonika, film „Twarze Agaty” Małgorzaty Kozery. Pokazom premierowym będą towarzyszyć spotkania z twórcami.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.

Harmonogram seansów:
● „Globus”, reż. Clara Kleininger-Wanik (24 sierpnia–1 września)
● „Wiraż”, reż. Paweł Hejbudzki (wrzesień/październik)
● „Ula”, reż. Agnieszka Iwańska (październik)
● „Radical Move”, reż. Aniela Gabryel (listopad/grudzień)
● „Twarze Agaty”, reż. Małgorzata Kozera (grudzień)

Na seanse filmowe obowiązuje specjalna cena biletów: 12 zł.

Bilety będą dostępne w wirtualnych i stacjonarnych kasach kin.

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

64. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 26 maja do 2 czerwca 2024 roku. KFF VOD do 16 czerwca 2023 roku:
www.krakowfilmfestival.pl/vod/

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Le Blakk - The Blakk SWAN
J. S. Bach - Suita orkiestrowa Nr 2 BWV 1067 - Uwertura
A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha U0963270 dyna hoop 14X8H custom drum obrcz
Yamaha VL570000 biay klawisz C,F do Yamaha QS300
Yamaha VU075900 Nakadka na przycisk ENTER, MEMORY 02R
Yamaha V3161000 potencjometr obrotowy regulacji barwy mono do serii EMX, MX

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl