Konkurs muzyczny dla zwiększenia świadomości na temat pracy dzieci

fot. mat. prasowe

Celem konkursu jest wykorzystanie siły muzyki, aby pomóc zwalczać pracę dzieci, która dotyczy 152 milionów dzieci na całym świecie.

Inicjatywa „Muzyka przeciwko pracy dzieci” (Music Against Child Labour Initiative) zrzeszająca muzyków podnoaszących świadomość na temat pracy dzieci wystartowała z projektem konkursu na piosenkę, który startuje 3 lutego 2021. W ten sposób świętowany będzie Międzyanrodowy Rok na rzecz Eliminacji Pracy Dzieci ustanowiony przez Narody Zjednoczone (UN International Year for the Elimination of Child Labour).

Muzycy, reprezentujący wszystkie style, zaproszeni zostali do opublikowania piosenki inspirującej rządy oraz inwestorów, aby przejęli inicjatywę w celu eliminacji pracy dzieci dotykającej jedno na dzeisięć dzieci na świecie.

Choć praca dzieci to zjawisko, które udało się zredukować o około 40% w czasie ostatnich dwóćh dekad, pandemia COVID-19 stanowi zagrożenie dla poprawiającej się sytuacji.

Globalna Inicjatywa „Muzyka przeciwko pracy dzieci” powołana w 2013 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy, JM International oraz Międzynarodową Federację Muzyków wspólnie z uznanymi muzykami oraz kluczowymi partnerami z dziedizny muzyki ma dwa podstawowe cele: podnieść świadomość na temat pracy dzieci poprzez muzykę i wspomóc dzieci, w tym te, które uprzednio wykorzystywane były do pracy – a wszystko to dzięki muzyce.

Muzycy mogą nagrać swoją piosenkę w trzech kategoriach:
1. kategoria globalna dla wszystkich artystów;
2. kategria u podstaw dla projektów muzycznych, w których biorą udział dzieci wykorzystane do pracy;
3. kategoria projekt CLEAR Cotton dla muzyków z Burkina Faso, Mali, Pakistanu i Peru, w krajach w których wraz z partnerami ILO prowadzi projekty mające na celu zwalczyć pracę dzieci oraz pracę przymusową na rynkach bawełnianym, tekstylnym oraz odzieżowym.

Zwycięzcy zostaną wybrani przez panel technicznych i muzycznych ekspertów w oparciu o jakość muzyki, trafność przekazu, oryginalność piosenki oraz zawarcie wezwania do działania. Utwory będą oceniane m.in. przez zdobywcę nagród, kompozytora AR Rahmana, a także innych artystów o światowej renomie.

„Moc muzyki tkwi w jej zdolności do wywoływania w ludziach pewnych emocji, do łączenia i zbliżania nas do siebie”.

AR Rahman



Laureaci otrzymają nagrodę pieniężną, profesjonalne nagranie ich zwycięskiej piosenki oraz możliwość włączenia tejże do wydarzenia w ramach Światowego Dnia przeciwko Pracy Dzieci (World Day Against Child Labour), które odbędzie się w czerwcu 2021 roku.

Piosenki należy nadsyłać do 12 kwietnia 2021 roku.

Organizatorami konkursu są młodzieżowa organizacja muzyczna Jeunesses Musicales International wraz z ILO pod patronatem Music Initiative.

Więcej informacji:
www.musicagainstchildlabour.com
www.facebook.com/musicagainstchildlabour

Projekt ILO CLEAR Cotton współtworzony przez UE i zaimplementowany wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Żywienia i Rolnictwa zwalcza pracę dzieci w Burkina Faso, Mali, Pakistanie i Peru, wspierając wysiłki rządków, partnerów społecznych oraz rynek bawełniany na poziomie krajowym oraz umacniając społeczności i inwestorów.

Powiązane Video Wszystkie video

„poG?OSka” – odcinek 4
„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
Master of Puppets (Metallica) - Rock Beatbox Flute
Gabriel Fauré - Pavane - 15 fletów

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alpine Muffy Olive Green ochronniki suchu dla dzieci
Conn (703883) Saksofon altowy w stroju Eb dla dzieci AS655
Alpine Muffy Kids Pink ochronniki suchu dla dzieci rowe
Alpine Muffy Kids Blue ochronniki suchu dla dzieci niebieskie

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl