1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Koncerty w ramach zapowiedzi III Edycji Rzeszów Jazz Festiwal
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Koncerty w ramach zapowiedzi III Edycji Rzeszów Jazz Festiwal

Koncerty w ramach zapowiedzi III Edycji Rzeszów Jazz Festiwal

szukaj w artykułach:
Już 20 września w ramach Europejskich Dni Dziecięctwa w Rzeszowie – „Kultura od Kuchni” koncertami pod ratuszem, zainauguruje swą tegoroczną działalność Rzeszów Jazz Festiwal! W ramach zapowiedzi III Edycji Rzeszów Jazz Festiwal, który odbędzie się w październiku w dniach od 21 do 26 br., wystąpią znakomici muzycy jazzowi, którzy dadzą przedsmak tego czego będzie mogła spodziewać się publiczność festiwalu już w październiku. Na scenie plenerowej pod ratuszem wystąpią znany rzeszowski raper Eskaubei z nowym projektem Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, ukraiński jazzman IGOR ZAKUS w projekcie „Jazz Kolo – Samba Kolo” oraz światowej klasy brytyjska saksofonistka PATSY GAMBLE wraz z zespołem.

Podczas tegorocznej trzeciej edycji festiwalu organizatorzy zapowiadają wiele muzycznych atrakcji, nie tylko dla wielbicieli muzyki improwizowanej, ale również dla miłośników łączenia jazzu z innymi odmianami muzyki np. funky, elektro. Nie zabraknie tez międzynarodowych gwiazd jazzu. Organizatorzy zadbali, aby koncerty zaproszonych gwiazd odbyły się w najlepszych miejscach koncertowych i klubach Rzeszowa, odpowiednich do spotkań z muzyką jazzową.

Rzeszów Jazz Festiwal ma na celu przywrócenie w stolicy Podkarpacia regularnych spotkań z najlepszą muzyką jazzową oraz propagowaniu kultury muzyki improwizowanej. Festiwal powstał w 2012 roku.

Polub fan page Rzeszów Jazz Festiwal: www.facebook.com/RzeszowJazzFestiwal
Odwiedź naszą stronę: www.rzeszowjazzfestiwal.pl/

Artyści, którzy wystąpią w ramach koncertu zapowiadającego
III Edycje Rzeszów Jazz Festiwal 2014:


Eskaubei i Tomek Nowak Quartet


fot. Patryk Kaflowski

Projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza – Tomasza Nowaka, znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny) oraz Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – rap Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakich kolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.


Igor Zakus, Jazz Fest


Projekt "Jazz-Kolo" stworzony dla wsparcia ukraińskiego jazzu, jest dedykowany dla zjednoczenia muzyków i rozwój ukraińskiej muzyki improwizowanej. Założyciel i ideowy inspirator projektu Igor Zakus jest autorem swoistej audio-antologii ukraińskiego jazzu, która składa się z 7 albumów: "Bass-Kolo", "Guitar-Kolo", "Piano-Kolo", "Sax-Klo", "Drum-Kolo". W ramach projektu „Jazz –Kolo” wraz z Igorem Zakusem - gitara basowa wystąpią wokalistka Laura Marti oraz Oleksandr Lebedenko na perkusji i Natalia Lebediewa klawisze.


Patsy Gamble Band


Utalentowana brytyjska saksofonistka, kompozytorka z wieloletnim stażem scenicznym, występująca w wielu krajach świata. Pracuje m in. dla Roda Stewarda, Eugene "Hideaway" Bridgesa, Dolly James na stałe współpracuje również z legendarnym Mickiem Jaggerem z the Rolling Stones!!!!! Patsy również jest założycielką własnego zespołu, którego muzyka oscyluje na pograniczu jazzu soulu i funky. Na koncertach z powodzeniem wykonuje standardy jazzowe jak i bluesowe. Podczas kolejnej trasy koncertowej zespół będzie promował swój najnowszy album Saksofonistka po raz pierwszy w Polsce wystąpi z zespołem w składzie: Jacek Prokopowicz - hammond, Łukasz Gorczyca - bass, Bartos Latus gitary, Łukasz Kurek perkusja.


kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl