Koncerty PARDON, TO TU styczeń 2015

"Pardon To Tu"
Pl. Grzybowski 12/16
00-104 Warszawa

POLE [Jan Emil Młynarski / Michał Górczyński / Piotr Zabrodzki]

Wt. 13.01.2015 godz. 20:30

POLE to warszawskie trio stworzone w 2012 roku przez perkusistę Janka Młynarskiego razem z Piotrem Zabrodzkim na gitarze basowej i Michałem Górczyńskim na klarnecie. Głównym założeniem formacji jest tworzenie muzyki na bazie improwizacji, próba fotograficznego zatrzymania momentu w czasie i interakcja. Silną inspirację dla tria stanowi polska muzyka ludowa, muzyka klezmerska, afrobeat jak też awangardowa współczesna elektronika, minimalizm czy awangardowa muzyka elektroniczna. Istotą muzyki Pola jest próba odnalezienia wspólnego mianownika dla tych pozornie odległych światów. W maju 2014 roku nakładem Kilogram Records ukazał się debiutancki album Pola pt. „Radom“ciepło przyjęty przez krytykę. W listopadzie 2014 roku trio skomponowało i nagrało muzykę do filmu dokumentalnego pt. „Rozbitkowie“, którego premiera planowana odbyć się ma podczas festiwalu Planete+ Doc w 2015 roku, razem z premierą filmu ukaże się także płyta.


polish-jazz.blogspot.com/2014/11/pole-radom-2014.html

tegoslucham.pl/index.php

www.adambaruch.com/reviews_item.asp

www.screenagers.pl/index.php

https://soundcloud.com/janemilmlynarski/baar

www.kilogram.pl/ 

Michał Wróblewski Trio

Nd. 18.01.2015 godz. 20:30

Michał Wróblewski Trio to jeden z ciekawszych młodych zespołów jazzowych ostatnich lat w Polsce.

Michał Wróblewski - fortepian
Michał Kapczuk - kontrabas
Sebastian Kuchczyński - perkusja

Michał Wróblewski - pianista jazzowy, kompozytor pochodzący z Gorzowa Wlkp. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Występował na wielu festiwalach jazzowych, m.in.: Jazz Juniors International Festival, Festiwal Jazz nad Odrą Festival, Pomorska Jesień Jazzowa, Jazz Forum Festival, Jazz na Guido, Nottingham International Jazz, Ars Cameralis Festival, Gorzów Jazz Celebrations i in. W grudniu 2010 roku zadebiutował ze swoim własnym Trio, zdobywając I nagrodę na konkursie młodych zespołów jazzowych "Jazz Juniors" w Krakowie i nagrywając debiutancki album zatytułowany "I Remember". W skład zespołu weszli: Michał Wróblewski – fortepian, Michał Jaros – kontrabas, Michał Bryndal/Wojciech Romanowski – perkusja. Album I remember dystrybuowany w kwietniu 2011r. z magazynem Jazz Forum, oficjalnie wydany został w listopadzie 2011r. (Ellite Records/Fonografika). Album dostępny w polskich sklepach muzycznych od stycznia 2012r zauważony został natychmiast przez krytyków i fanów zarówno w Polsce, jak i Izraelu, USA oraz Japonii. Zdobywając liczne świetne recenzje album trafił na rynek japoński we wrześniu 2012r. (Disk Union, Japan) Trio zagrało kilka tras koncertowych.
W 2010 r. jako pianista i aranżer wziął udział w projekcie studyjnym "Starsi Panowie", z udziałem gwiazd - m.in. Kayah, Maleńczuk, Kukiz - zrealizowanym przez Studio 333 B. Kuźniaka w Warszawie. To seria trzech płyt, będących spotkaniem muzyków jazzowych i alternatywnych z gwiazdami polskiej muzyki popularnej.

Od listopada 2012 roku w skład Trio wchodzą najlepsi polscy muzycy jazzowi: Michał Wróblewski - fortepian, Michał Jaros - kontrabas, Paweł Dobrowolski - perkusja. Obecnie przygotowywany jest materiał na drugi album Michał Wróblewski Trio, który wydany zostanie zimą 2013 roku z gościnnym udziałem gwiazdy z Nowego Jorku. Obok nowego projektu Trio, najnowszym dziełem Michała jest Jazz i Orkiestra. Inne projekty: Maciej Obara "Transmotion", M. Namysłowska "Mary Go Round", "The Freaks".

Wideoklipy:
www.michalwroblewski.com/pl/trio_pl
www.michalwroblewski.com/
www.michalwroblewski.com/pl/solo_pl

MIKROKOLEKTYW & Noël Akchoté

Wt. 20.01.2015 godz. 20:30

Cieszące się międzynarodowym uznaniem polskie duo Mikrokolektyw powraca ze swoimi przekraczającymi granice dźwiękowymi eskapadami – pochłaniającą atmosferą, improwizacją jazzową i rytmicznymi interakcjami - do ich charakterystycznego, rozpoznawalnego brzmienia, natomiast francuski gitarzysta i improwizator Noël Akchoté to niebywale kompetentna i aktywna osoba. Nagrał sporo muzyki w różnych stylach, pisze o muzyce dla austriackiego czasopisma Skug, jest właścicielem wytwórni płytowej, członkiem wielu różnych formacji i bierze udział w licznych projektach.

Artur Majewski : Trumpet
Noël Akchoté : Electric Guitar
Kuba Suchar : Drums

Po udanych trasach koncertowych (europejskiej i amerykańskiej) Mikrokolektyw wrócił do studia i uraczył nas albumem ABSENT MINDED, stanowiącym kolejny krok w ewolucji jazzu. Energetyczny, lecz i introspektywny zbiór niezwykle różnorodnych pomysłów, które prowadzą słuchacza od wciskających w fotel improwizacji po muzykę z kolejki górskiej i… jeszcze dalej. Mikrokolektyw odsłania oblicze jazzu, którego paleta brzmieniowa jest zróżnicowana i wymagająca, ale i zdumiewająco piękna. To zacierająca granice wyprawa w sferę emocji, która jest możliwa gdy mówimy w wielu językach.

Noël Akchoté - urodzony w Paryżu 7.12.1968, zaczął grać na gitarze w wieku ośmiu lat. Niewiele później poznał i uczył się u takich artystów jak Tal Farlow, Barney Wilen, Chet Baker, Philip Catherine, John Abercrombie. We wczesnych latach 90. zaczął wykraczać poza jazz, grając więcej muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Grał w grupach takich muzyków jak Henri Texier, Louis Sclavis, Daniel Humair, Jacques Thollot, Sam Rivers, jak również Derek Bailey, Eugene Chadbourne, Marc Ribot, Fred Frith, Evan Parker, Lol Coxhill, Tim Berne czy George Lewis.
Współpracował z Davidem Grubbsem, Lucem Ferrari, Davidem Sylvianem, Jimem G. Thirlwellem, Max Nagl’s Big Four, Jean-Francois Pauvrosem czy Dylan Carlson’s Earth.

W 1996 roku założył wraz z Quentinem Rolletem wydawnictwo Rectangle. W tym samym czasie nagrał dla monachijskiej wytwórni Winter & Winter serię Audio Films, sięgającą do bogatych tradycji kabaretu i piosenki (Au Bordel, Cabaret Modern, Toi-M.me… , w których udział wzięli m.in. Red, Jean-Louis Costes, Han Bennink, Steve Beresford, Sasha Andr.s, John Giorno czy Kevin Blechdom), jak również unikalne reinterpretacje muzyki Sonny’ego Sharrocka (Sonny II) i Kylie Minogue (So Lucky). Pracował także przy produkcjach filmowych jako aktor, autor ścieżki dźwiękowej lub kierownik muzyczny (z twórcami takimi jak Thierry Jousse, Michael Lonsdale, Claire Denis, Lio …). Jest też starszym bratem artysty nurtu electro SebastiAna (Ed Banger, Daft Punk). W 2011 podpisał umowę o wyłącznej dystrybucji z Believe Digital (Worldwide Downloads), wydając od tamtej pory ponad setkę rzadkich nagrań na żywo oraz niepublikowane wcześniej albumy studyjne, z których powstał obszerny dział muzyki renesansowej i barokowej.

www.noelakchote.org
mikrokolektyw.com/

Die Anreicherung

Nd. 25.01.2015 godz. 20:30

W języku niemieckim "Die Anreicherung" oznacza "wzbogacić", tak jak można wzbogacić glebę dla agrokultury lub sok pomarańczowy w witaminy lub życie muzyką. Tutaj wzbogacają Axel Dörner na trąbce, Håvard Wiik na fortepianie, Jan Roder na basie i perkusista Christian Lillinger. Jest to nowoczesny jazz w najlepszym wydaniu. Kompozycje służą jako podstawa dla kreatywnych i ciasnych improwizacji. Delikatnie wyważone w czasie i strukturze, urywki wciśnięte pomiędzy skomponowane utwory.

Axel Dörner - niemiecki trębacz i kompozytor, wirtuoz i innowator, znany ze swoich fenomenalnych występów na żywo. Dörner to wszechstronny muzyk światowego formatu. Jego szerokie spektrum działań muzycznych oscyluje zarówno wokół bebopu, free jazzu, free improv, jak i muzyki elektronicznej, przybierając nawet formę performance. Wykształcił nowatorski, wyjątkowy sposób gry na trąbce. W późnych latach 90-tych, podobnie jak Radu Malfatti, John Butcher oraz Franz Hautzinger, rozwinął odmienny “język” swojego instrumentu, skupiając się na brzmieniu własnego oddechu. Jest laureatem prestiżowej nagrody jazzowej SWR-Jazzpreis, inicjatorem i członkiem wielu znaczących międzynarodowych projektów muzycznych. Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami, m.in. z Chicago (Ken Vandermark, Fred Lonberg-Holm, Michael Zerang), Tokio (Otomo Yoshihide, Sashiko M, Nakamura Toshimaru), Sidney (Jim Denley), Berlina (Sven-Ake Johansson, Alexander von Schlippenbach).

www.musicline.de/de/player_flash/4250317419644/0/0/50/product

Prophetic Fall [Dominik Strycharski / Ksawery Wójciński / Paweł Szpura]

Śr. 28.01.2015 godz. 20:30

Wciąż mocno poszukujący polscy muzycy we wspólnym improwizowanym projekcie opartym na współczesnych fletach prostych, kontrabasie i perkusji - czyli mocno intrygującym brzmieniu. Jeszcze jako DKS Trio mieli okazję zaprezentować się przed szerszym gronem słuchaczy m.in. dwa lata temu w ramach Warszawy Singera – IX Festiwalu Kultury Żydowskiej w Pardon, To Tu – klubie, z którego sceną wszyscy muzycy trio są związani szczególnie mocno. Dali wówczas warty uwagi popis współczesnej muzyki improwizowanej na przecięciu z tradycją szeroko pojętego klezmerskiego grania, czym zdobyli sobie przychylność niełatwej publiczności. Jednak pierwszy koncert w tym składzie odbył się jeszcze w Składzie Butelek w ramach cyklicznych improwizowanych wieczorów organizowanych tam, przez Herę gdzie entuzjazm publiczności dał o sobie znać od początku.

Dominik Strycharski - flutes, electronic
Ksawery Wójciński – bass
Paweł Szpura - drums

Każdy z osobna w tym trio lubi być nazywany artystą bez limitów i twórcą poszukującym. Każdy z nich poszukuje zresztą trochę gdzie indziej, co jest też wielką siłą tego składu. Co jednak ich łączy to jakaś wspólna, totalna energia wykraczająca daleko poza pojęcia i definicje. Ich występy to wulkan a ich brzmienie jest jedyne w swoim rodzaju.

Koncert w Pardon ToTu jest warszawską premierą ich pierwszej płyty „Prophetic Fall” wydanej dla legendarnego Not Two Records, zaprezentowanej na Krakowskiej Jesieni Jazzowej w listopadzie 2014.

Powiązane Video Wszystkie video

J. S. Bach - Suita orkiestrowa Nr 2 BWV 1067 - Uwertura
SOLO ALBUM - Justyna Philipp
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
MIUOSH x JIMEK x NOSPR - Nie mamy skrzyde?

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Winter JW 2015 4/4 futerał na skrzypce 4/4 ABS
Sennheiser BA-2015 akumulator do SKM 100/300/500, EK 100/1038/1039
Ernie Ball 2015 Paradigm Heavy Bottom Slinky struny do gitary elektrycznej 10-52
Dunlop DBN 2015 struny do gitary basowej NKL 45-125

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl