Koncert z cyklu MUSIC + w Krakowie

Krakowianka – 14 letnia Zuzanna Bachmińska rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w wieku siedmiu lat. Obecnie kontynuuje naukę w drugiej klasie gimnazjum u Profesora Zdzisława Łapińskiego. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych ­ w 2015 debiutowała w National Opera Bastill w Paryżu ­ jako laureatka I NAGRODY na Grand Prze Virtuoso Competition / Paris 2015.

Koncertowała w renomowanych salach koncertowych w Polsce, a także w Niemczech, Holandii, Francji, Czechach, Słowacji, oraz w maju 2015 w Argentynie, gdzie jako pierwsza w historii Polka została zaproszona w charakterze solistki do reprezentowania Polski na międzynarodowym festiwalu IGUAZU EN CONCIERTO. Została szczególnie wyróżniona, gdyż w wielkim koncercie finałowym wykonała Sarabandę z I suity J. S. Bacha na wiolonczelę solo, dla publiczności liczącej ponad 10 000 osób.

W wieku 13 lat debiutowała z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej podczas jubileuszowego koncertu 40. Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzeskiego.

Jest dwukrotną stypendystką Prezydenta Królewskiego Miasta Krakowa oraz sześciokrotną stypendystką Międzynarodowych Kursów Muzycznych im Zenona Brzewskiego w Łańcucie. Od siedmiu lat doskonali sztukę gry na wiolonczeli uczestnicząc w kursach muzycznych u wybitnych profesorów w Polsce i za granicą, m.in. Zdzisława Łapińskiego, Andrzeja Orkisza, Gotharda Poppa, Claussa Reichardta, Tomasza Strahla, także kursach muzyki kameralnej oraz orkiestrowej pod opieką profesorów: Czesława Grabowskiego, Doroty Sosnowskiej, Marka Szwarca, oraz Dariusza Smolarskiego i Wojciecha Rodka.

Ostatnim sukcesem Zuzanny jest zdobycie I NAGRODY na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „SREBRNA SZYBKA” w tym roku. Zuzanna Bachnmińska została w 2016 roku laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”. Otrzymała Stypendium Fundacji im. Teresy Sahakian przy Muzeum Narodowym ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE na rok szkolny 2016/2017.

Wykonawcy:

Wiolonczela - Zuzanna Bachmińska

Fortepian - Magdalena Kantor-Michna

Program:

C. Saint - Saens - Koncert wiolonczelowy a-moll No. 1 Op. 33
J. Brahms - Sonata wiolonczelowa e-moll Op. 38
część I Allegro non troppo
F. Chopin - Polonaise Brillante C- dur Op. 3
G. Ligeti - Sonata na wiolonczelę solo
część I DIALOGO, Adagio, rubato, cantabile
K. Penderecki - Nokturn na wiolonczelę solo

Powiązane Video Wszystkie video

Sergiusz Prokofiew - III Koncert Fortepianowy C-dur - ALEKSANDRA KRZANOWSKA
Zuzanna Olbryś, Louis Spohr - Fantazja c-moll
HARFA - Zuzanna Elster
Armenian Duduk - Yanni Live

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Music Man StingRay 5 gitara basowa
Music Man MM965 CS gitara elektryczna
Nord Electro Music Stand EX pulpit na nuty
Mighty Bright Music Light Classic lampka

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl