Koncert z cyklu Katowickie Spotkaia z Muzyką Dawną

23 listopada 2013 r. (sobota), godz. 18.00, Muzeum Historii Katowic, ul. Szafranka 9

Zespół Muzyki XVII i XVIII w. „Extempore”
Małgorzata Malke - skrzypce barokowe,
Anna Firlus – klawesyn,
Krzysztof Firlus – viola da gamba

W programie m.in.:
J. Haydn, F. Couperin, M. Marais, P. H. Erlebach


Po ponad miesięcznej przerwie, na ostatni w tym roku koncert z cyklu Katowickich Spotkań z Muzyką Dawną zaprasza Stowarzyszenie „Art In Motion”. Przed nami wieczór z muzyką kameralną w Sali im. Witkacego w Muzeum Historii Katowic w wykonaniu bardzo dobrze znanego już katowickim melomanom Zespołu „Extempore”, występującego w składzie: Małgorzata Malke – skrzypce barokowe, Anna Firlus – klawesyn oraz Krzysztof Firlus – viola da gamba. Tym razem trio zajmujące się muzyką XVII i XVIII w. zagra nie tylko utwory kompozytorów epoki baroku – w programie koncertu znajdzie się również kameralna muzyka pierwszego z trzech wielkich „klasyków wiedeńskich”, czyli Josepha Haydna, znanego przede wszystkim jako autora ponad 100 symfonii. Usłyszymy również utwory twórców francuskich - będą to François Couperin, oraz mistrz gry na violi da gamba – Marin Marais. Niepisaną tradycją koncertów Katowickich Spotkań z Muzyką Dawną jest umieszczanie w programach także utworów mniej znanych kompozytorów - tak będzie i tym razem, Zespół Muzyki XVII i XVIII w. „Extempore” wykona Sonatę na skrzypce, violę da gamba i basso continuo niemieckiego kompozytora Philippa Heinricha Erlebacha.
Zespół „Extempore” działa od 2007 r. Nazwa zespołu tłumaczona jako „grający bez przygotowania” czy „tworzący naprędce” podkreśla spontaniczność i świeżość, z jaką jego członkowie interpretują utwory epoki baroku i klasycyzmu. Grają na instrumentach barokowych lub na nich wzorowanych. Każdy z muzyków ma za sobą studia w zakresie muzyki dawnej, praktykę pod kierunkiem wybitnych specjalistów w tej dziedzinie oraz bogate doświadczenie we współpracy z zespołami i orkiestrami muzyki dawnej zarówno w kraju jak i za granicą. Zespół „Extempore” koncertuje przede wszystkim w regionie śląskim, ale z chęcią wybiera się również w dalsze podróże, tak jak w lipcu tego roku, gdy brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy.
Katowickie Spotkania z Muzyką Dawną to nowy cykl w ofercie kulturalnej Katowic. Muzyka dawna na Śląsku zdobywa coraz więcej słuchaczy i entuzjastów, którzy z wielką ochotą licznie przybywają na kolejne koncerty poświęcone tej dziedzinie muzyki. W popularyzację w Katowicach historycznego wykonawstwa muzyki dawnej włączyła się również powołana do życia ponad półtora roku temu, złożona ze śląskich artystów {oh!} Orkiestra Historyczna. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom katowickich melomanów, chcąc również wykorzystać potencjał działających w naszym regionie artystów, Stowarzyszenie „Art In Motion” organizuje cykl koncertów, których ideą jest prezentacja działających w Katowicach zespołów zajmujących się muzyką dawną. Katowickie Spotkania z Muzyką Dawną planowane są jako cykl całoroczny.
Współorganizatorem koncertu Zespołu Muzyki XVII i XVIII w. „Extempore”, który odbędzie się 23 listopada o godz. 18.00 w Muzeum Historii Katowic jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Art In Motion”, Instytucja Kultury Katowice-Miasto Ogrodów
Patronat medialny: Radio eM, pelniakultury.pl
Partner: Muzeum Historii Katowic
Koncert realizowany jest przy pomocy programu „Mikrogranty” prowadzonego przez Instytucję Kultury Katowice-Miasto Ogrodów.

Powiązane Video Wszystkie video

Historia Muzyki Polskiej - audycja nr 48
Historia Muzyki Polskiej - audycja nr 49
Historia Muzyki Polskiej - audycja nr 50
Historia Muzyki Polskiej - audycja nr 51

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo
AN Andrzej Henryk Bczyk ″Muzyka na gitar solo″ ksika
Samson Expedition Express kolumna aktywna 6″ LF + 1″ HF, wbudowany interfejs Bluetooth i akumulator (do 8 godz. pracy)
Gibson Les Paul Traditional 2013 Honey Burst gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl