KONCERT WIELKANOCNY

 KONCERT WIELKANOCNY
15 i 16 kwietnia 2014, godz. 19.00
Kościół Ewangelicko-Reformowany, Warszawa, al. Solidarności 74

15 i 16 kwietnia br. w Kościele Ewangelicko-Reformowanym przy alei Solidarności w Warszawie odbędzie się wielkanocny koncert muzyki sakralnej. Artyści Warszawskiej Opery Kameralnej zaprezentują dwa utwory, których inspiracją był wizerunek Matki Boskiej płaczącej pod krzyżem, do tekstu XIII-wiecznej sekwencji: Stabat Mater na alt, zespół smyczkowy i organy Antonia Vivaldiego (1678-1741) oraz Stabat Mater na sopran, alt, zespół smyczkowy i organy Giovanniego Battisty Pergolesiego (1710-1736). Wystąpią: Justyna Stępień – sopran, Jan Jakub Monowid – alt i Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod kierunkiem Lilianny Stawarz.


PROGRAM
Antonio Vivaldi (1678-1741)
Stabat Mater RV 621
na alt, zespół smyczkowy i organy

Giovanni Battista Pergolesi (1710-1736)
Stabat Mater
na sopran, alt, zespół smyczkowy i organy

WYKONAWCY
Justyna Stępień – sopran
Jan Jakub Monowid – alt

Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Kierownictwo muzyczne, pozytyw – Lilianna Stawarz

Bilety w cenie: normalne 30 zł, ulgowe 20 zł.
Bilety do nabycia na www.bilety.operakameralna.pl i w kasie biletowej WOK oraz w miejscu koncertu na godzinę przed koncertem.


Warszawska Opera Kameralna
Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Została założona w 1961 roku przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego Dyrektora Naczelnego i Artystycznego. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Jerzy Lach, a funkcję Dyrektora Artystycznego pełni Ruben Silva. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilkanaście powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok. Od 1986 roku Warszawska Opera Kameralna występuje we własnym teatrze, mieszczącym się w zabytkowym budynku z 1775 roku przy al. Solidarności 76b. Siedziba Opery, o kameralnym wnętrzu z doskonałą akustyką, wpisana jest do rejestru zabytków Warszawy. W skład zespołu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej wchodzą dyrygenci, soliści, dwie orkiestry – Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej i Zespół Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense oraz chór. Sztandarowym i najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Festiwal Mozartowski w Warszawie. Warszawska Opera Kameralna jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Powiązane Video Wszystkie video

Sergiusz Prokofiew - III Koncert Fortepianowy C-dur - ALEKSANDRA KRZANOWSKA
Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich
Andrzej Panufnik - koncert skrzypcowy - Janusz Wawrowski
The Will Gregory Moog Ensemble - Trzeci koncert brandenburski

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Leonardo LC-2014 wiolonczela 1/4 z pokrowcem
Samson Expedition Express kolumna aktywna 6″ LF + 1″ HF, wbudowany interfejs Bluetooth i akumulator (do 8 godz. pracy)
Gitarzysta 02/2009 + CD
Dunlop DBN 2014 struny do gitary basowej NKL 45-105

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl